Co nowego?


XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach dnia 14 czerwca 2014, 13.08
w kategorii Blog Tomka Jarmużewskiego
XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach
Przed nami czterodniowy weekend (19-22.06), a wraz z nim okazja na spotkanie z muzyką w górach. XX TAM Turystyczna Awangarda Muzyczna
w kategorii Blog Edwarda Stachury
Stachuriada w Grochowicach (2013) - fotorelacja
Poniżej krótka fotorelacja z grochowickiej Stachuriady. Co wyróżnia to wydarzenie od wielu innych letnich festiwali poetyckich w kraju?
w kategorii Blog Domu o Zielonych Progach
KONCERTY  Dom o Zielonych Progach - kwiecień 2013
Zapraszamy serdecznie na nasze kwietniowe koncerty: Śrem -18.04; Trouń -19.04; Legionowo -21.04; Warszawa -21.04. Więcej szczegółów na
GÓRY MOJE... dnia 26 marca 2013, 18.20
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
GÓRY MOJE...
Góry moje.   Góry moje w majestacie swego prawa trwają. Po kamiennych schodach z wolna w niebo się wspinają   Góry d
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU dnia 03 marca 2013, 13.25
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU
Szczęśliwego powrotu do słów zapomnianych, uleciałych dmuchawcem nad krajobrazy przejrzałe   Szczęśliwego powrotu do dom

Najnowsze komentarze

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Aktualności»Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej BAKCYNLIA już w ten weekend!
piątek, 14 listopada 2014 08:22

Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej BAKCYNLIA już w ten weekend!

 

 

banerBAKCY 2o14

 

 

Piosenka studencka i turystyczna powoli odchodzą w cień... Ale czy na pewno? Festiwal Bakcynalia w Lublinie odbędzie się w tym roku już po raz dwudziesty ósmy. W Chatce Żaka wystąpią zespoły, które od lat tworzą i promują nurt piosenki turystycznej. A skąd nazwa "turystyczna"? Dowiecie się już w najbliższy weekend.

Bakcynalia to festiwal nie tylko muzyczny, ale przede wszystkim zwracający uwagę na walory turystyczne różnych terenów Polski.

W tym roku w ramach Bakcynaliów wystąpi zespół Wołosatki, prezentujący u popularyzujący Bieszczady. Grupa Chodu, pochodząca z Lublina, przedstawi piękne dumki kresowe, a świętujący 40-lecie działalności Wątli Kołodzieje przedstawią swoje rozmyślania o Bieszczadach i Roztoczu. Muzykę inspirowaną folkiem irlandzkich i muzyką shantową zaprezentują Mechanicy Shanty, a gwiazdą festiwalu będzie znany wszystkim zespół Dom o Zielonych Progach.

Bakcynalia to nie tylko piosenka turystyczna, ale też spotkania z podróżnikami. W tym roku, w piątkowe popołudnie Bartosz Dumbal opowie o Himalajach, Jerzt Frąk przedstawi uroki Lubleszczyzny, a Paweł Goleman weźmie nas w podróż do Peru - krainy Inków, wulkanów i kondorów.

Z kolei w sobotę poznamy działalność Medycznego Klubu Turystycznego w Lublinie od kuchni, dowiemy się jak przemierzyć Polskę kajakiem, przejechać na rowerze na Bornholm, odbyć z dziećmi trekking po Nepalu i Gruzji i nie zbankrutować, ani nie zwariować i w końcu - jak pokochać Bieszczady.

XXVIII Bakcynalia odbędą się w dniach 14-15 listopada w Chatce Żaka w Lublinie. Dokładny program festiwalu znajdziecie na www.bakcynalia.art.pl.

 

 

Ostatnio zmieniany piątek, 14 listopada 2014 08:29

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone (*) są wypełnione.
W treści wiadomości możesz używać podstawowych znaczników HTML.


Partnerzy: