Co nowego?


XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach dnia 14 czerwca 2014, 13.08
w kategorii Blog Tomka Jarmużewskiego
XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach
Przed nami czterodniowy weekend (19-22.06), a wraz z nim okazja na spotkanie z muzyką w górach. XX TAM Turystyczna Awangarda Muzyczna
w kategorii Blog Edwarda Stachury
Stachuriada w Grochowicach (2013) - fotorelacja
Poniżej krótka fotorelacja z grochowickiej Stachuriady. Co wyróżnia to wydarzenie od wielu innych letnich festiwali poetyckich w kraju?
w kategorii Blog Domu o Zielonych Progach
KONCERTY  Dom o Zielonych Progach - kwiecień 2013
Zapraszamy serdecznie na nasze kwietniowe koncerty: Śrem -18.04; Trouń -19.04; Legionowo -21.04; Warszawa -21.04. Więcej szczegółów na
GÓRY MOJE... dnia 26 marca 2013, 18.20
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
GÓRY MOJE...
Góry moje.   Góry moje w majestacie swego prawa trwają. Po kamiennych schodach z wolna w niebo się wspinają   Góry d
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU dnia 03 marca 2013, 13.25
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU
Szczęśliwego powrotu do słów zapomnianych, uleciałych dmuchawcem nad krajobrazy przejrzałe   Szczęśliwego powrotu do dom

Najnowsze komentarze

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Wydarzenia»Jubileuszowy XV TAM pod Babią Górą

Jubileuszowy XV TAM pod Babią Górą Wyróżniony

Napisał 

Jubileuszowy XV TAM (Turystyczna Awangarda Muzyczna) odbędzie się 11-13.11.2011 w Schronisku na Markowych Szczawinach pod Babią Gorą w Beskidzie Żywieckiem. Nie wiadomo, czy to z okazji małego jubileuszu związanego z okrągłą liczbą TAM, czy z powodu innych zrządzeń, listopadowy TAM będzie niezwykły z co najmniej kilku powodów. Babia Góra jest najwyższym szczytem w polskich Beskidach, a przy tym jedynym, który posiada elementy wspinaczki alpejskiej na turystycznym szlaku. Samo schronisko na Markowych Szczawinach jest zarazem najstarszym i najmłodszym schroniskiem w Beskidach. Jak to możliwe? Stary budynek schroniska, obarczony legendą i turystycznym klimatem, ale również zębem czasu, został zastąpiony dużo bardziej nowoczesną, ale wpasowaną w górskie realia konstrukcją. A że nowe mury nie są jeszcze przesiąknięte dźwiękami gitar i radością z witania domu, mamy unikalną szansę "zasiać pieśni" w nomen omen NAJSTARSZYM SCHRONISKU W POLSCE!

A muzyka podczas TAM brzmieć będzie piękna. Już tradycyjnie odbędą się warsztaty wokalne pod kierownictwem Adama Rymarza i Jana Pałysa. Tradycji turystycznej chronić będzie sam Andrzej Koczewski, legenda piosenki turystycznej i autor wielu piosenek, które śpiewacie. A żeby całości dodać pikanterii, po raz pierwszy w historii TAM, odbędzie się koncert muzyki klasycznej. Agnieszka Płatkowska, artystka uznana na scenie kameralnej, zaprezentuje swoje górskie inspiracje opowiedziane dźwiękami fortepianu i ozdabiane promieniami skrzypiec stałej TAMowej bywalczyni, Agnieszki Biniek. 

Ponadto między innymi koncerty człoweika związanego z górami w życiu i muzycznie - Grzegorza Śmiałowskiego oraz gospodarza imprezy Tomka Jarmużewskiego z zespołem. TAM to również możliwość wspólnej górskiej wędrówki z artystami.

Tego TAMu nie można przegapić!

Rezerwacji noclegów należy dokonywać bezpośrednio w schronisku. Należy podać hasło "TAM", w przeciwnym przypadku usłyszycie informacje, że nie ma miejsc. 

tel. do schroniska: 33 8775105; strona www: http://www.markoweszczawiny.pttk.pl/  

Strona TAM: http://tam.art.pl

Do zobaczenia w górach!

Tomek Jarmużewski 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone (*) są wypełnione.
W treści wiadomości możesz używać podstawowych znaczników HTML.


Partnerzy: