Co nowego?


XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach dnia 14 czerwca 2014, 13.08
w kategorii Blog Tomka Jarmużewskiego
XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach
Przed nami czterodniowy weekend (19-22.06), a wraz z nim okazja na spotkanie z muzyką w górach. XX TAM Turystyczna Awangarda Muzyczna
w kategorii Blog Edwarda Stachury
Stachuriada w Grochowicach (2013) - fotorelacja
Poniżej krótka fotorelacja z grochowickiej Stachuriady. Co wyróżnia to wydarzenie od wielu innych letnich festiwali poetyckich w kraju?
w kategorii Blog Domu o Zielonych Progach
KONCERTY  Dom o Zielonych Progach - kwiecień 2013
Zapraszamy serdecznie na nasze kwietniowe koncerty: Śrem -18.04; Trouń -19.04; Legionowo -21.04; Warszawa -21.04. Więcej szczegółów na
GÓRY MOJE... dnia 26 marca 2013, 18.20
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
GÓRY MOJE...
Góry moje.   Góry moje w majestacie swego prawa trwają. Po kamiennych schodach z wolna w niebo się wspinają   Góry d
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU dnia 03 marca 2013, 13.25
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU
Szczęśliwego powrotu do słów zapomnianych, uleciałych dmuchawcem nad krajobrazy przejrzałe   Szczęśliwego powrotu do dom

Najnowsze komentarze

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Aktualności»BAKCYNALIA - Lubelski Festiwal Piosenki - 09 -10 listopada
poniedziałek, 17 września 2012 18:37

BAKCYNALIA - Lubelski Festiwal Piosenki - 09 -10 listopada

plakat-bakcynalia2012

Witamy Was na nowej wirtualnej odsłonie BAKCYNALIÓW 2012. Już dziś zapraszamy Was serdecznie do Lublina 9 i 10 listopada. Będzie się sporo działo! To już XXVI edycja naszego festiwalu, prawdziwej epidemii piosenki turystycznej i studenckiej.

PIĄTEK - „Piosenka niepokorna!”

Jest to koncert nawiązujący do terminu tegorocznej edycji (termin blisko Święta Niepodległości) i przede wszystkim do ogromnych tradycji lubelskich "Bakcynaliów". Przez wiele lat swojego istnienia, a w szczególności w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, festiwal Bakcynalia stanowił ostoję dla twórców niezależnych. Nurt piosenki i kabaretu politycznego był obecny w czasie każdej z edycji. W tym roku chcemy przypomnieć tę tradycję. W trakcie tego koncertu będzie okazja do wysłuchania artystów, którzy w czasach przedsolidarnościowych występowali m.in. na Bakcynaliach. Taka właśnie piosenka niepokorna odgrywała olbrzymią rolę edukacyjną w życiu Polaków i była stałym elementem studenckiego życia kulturalnego.

SOBOTA - to blok aż czterech koncertów!

Po pierwsze: Koncert Konkursowy

Koncert dla młodych wykonawców stawiających pierwsze kroki na artystycznej drodze.  Do udziału w nim zapraszamy artystów z całej Polski! To Wy tworzycie także ten Festiwal. Czekamy wlaśnie na Was -> szczegóły zakładka KONKURS!

Po drugie: koncert W górach jest wszystko co kocham

..dedykowany twórcom młodego pokolenia mającym już  osiągnięcia w karierze artystycznej. W tym roku koncert odbędzie się w ramach premiery nowego wydania płyty W górach jest wszystko co kocham cz. VIII promującego twórczości artystów z górskiej Krainy Łagodności.

Po trzecie: Koncert Laureatów

Tradycją jest że wyłonieni przez jury i publiczność w konkursie wykonawcy występują w wieczornym koncercie, dla pełnej sali bakcynliowej publicznośći!

Po czwarte: koncert Święty Mikołaju, opowiedz, jak tu było!

Do udziału w nim zaprosiliśmy artystów, których piosenki na stałe weszły już dawno temu do kanonu piosenek turystycznych i studenckich. Są jak dobre wino - im starsze tym lepsze!

WIĘCEJ:

http://bakcynalia.art.pl/2012/

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 września 2012 18:52

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone (*) są wypełnione.
W treści wiadomości możesz używać podstawowych znaczników HTML.


Partnerzy: