EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
18.12.2011, 18.30 godz.
Gdzie:
Klub Stodoła - Warszawa

Apolinary POlek - bard, poeta i kompozytor w jednej osobie. Znany już słuchaczom koncertów oraz płyt „W górach jest wszystko co kocham”. Oprócz piosenek o górach oraz wędrowaniu artysta ma w swoim dorobku także liczne przekłady i interpretacje piosenek Leonarda Cohena czy Boba Dylana. Najważniejszy nurt jego twórczości stanowi jednak twórczość autorska. I takie właśnie kompozycje będą przeważały podczas jego występu. Jesienią 2009 w Lublinie miała miejsce premiera autorskiej płyty tego twórcy, która to zyskała bardzo pozytywne recenzje wśród słuchaczy.

Cisza jak Ta - to zespół rodem z Kołobrzegu. Pomimo wielkiej odległości dzielącej go do gór, na stałe wrósł już w krajobraz sceny studenckiej. W ciągu 8 lat działalności Michał Łangowski wraz z przyjaciółmi dostarczył publiczności imponującą ilość lirycznych utworów, stanowiących dziś kanon gatunku piosenki turystycznej i poetyckiej.

Cechy rozpoznawcze Ciszy to przede wszystkim bogaty zestaw instrumentów oraz teksty inspirowane twórczością wielkich poetów -- Stachury, Leśmiana, Bellona. Tematem przewodnim utworów są miłość i góry. Połączeniem tych dwóch jakże bliskich nam wartości zespół zawojował w 2007 r. łódzką YAPĘ, zdobywając pierwsze miejsce, Nagrodę Publiczności i Nagrodę SKPB.

Skład grupy, to: Aleksandra Frąckowiak (flet poprzeczny, wokal), Ilona Karnicka (skrzypce, wokal), Dariusz Bądkowski (gitara basowa), Hubert Liczbański (klarnet, djembe), Michał Łangowski (gitara elektroakustyczna, wokal), Mariusz Skorupa (gitara elektroakustyczna, gitara solowa, harmonijka ustna) oraz Mateusz Wyziński (perkusja, djembe).

dozp

Dom o Zielonych Progach to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach…, na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek, wydał także w ciągu kilku ostatnich lat trzy autorskie płyty. Pierwsza pt. Dom o Zielonych Progach, druga, która ukazała się 2 lata później, nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10-lecie istnienia, z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana Tatika, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

 

 

 

Bilety na warszawski koncert z cyklu "W górach jest wszystko co kocham" są do nabycia w sieci sklepów "Horyzont", które objęły patronat nad koncertem.

Zapraszamy do trzech warszawskich placówek Horyzontu:

  • S.T. "Horyzont" WARSZAWA MARIENSZTAT, ul. Mariensztat 8
  • S.T. "Horyzont" WARSZAWA TARGÓWEK, Centrum Handlowe "TARGÓWEK", lokal nr 120, ul. Głębocka 15
  • S.T. "Horyzont" WARSZAWA MDM, Plac Konstytucji 5

Ceny biletów: ulgowy - 20zł, normalny - 30zł.

Weż udział w wydarzeniu KONCERT W WARSZAWIE  - KLUB STODOŁA:) - http://www.facebook.com/events/239305239469096/

Koncert poprowadzi: Maciej Trojanowski

patronat-horyzont-fjordnansen_2011  studencki-klub-gorski

Studencki Klub Górski to organizacja działająca przy Uniwersytecie Warszawskim. SKG skupia ludzi, których wspólna pasją są góry, turystyka i aktywne spędzanie wolnego czasu. Za sobą ma już 35 lat historii, na którą składają się rajdy, kursy przewodników beskidzkich, slajdowiska oraz działalność sekcji wysokogórskiej i bazy namiotowej. Więcej informacji o klubie znajdziecie na stronie www.skg.wu.edu.pl.Klub StodołaMapa
Miejsce:
Klub Stodoła
Ulica:
Batorego 10
Miasto:
Warszawa
Strona www:
http://www.stodola.pl/