Tomek Jarmużewski

Tomek Jarmużewski

Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
sobota, 14 czerwca 2014 13:08

XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach

Przed nami czterodniowy weekend (19-22.06), a wraz z nim okazja na spotkanie z muzyką w górach. XX TAM Turystyczna Awangarda Muzyczna


Jeśli marzyły Ci się kiedyś Święta w górach. Jeśli kiedykolwiek w schronisku zastanawiałeś się jak brzmią tu kolędy przy gitarze. Jeśli patrząc na płatki śniegu za oknem wypatrywałeś pośród nich aniołów. Jeśli jesteś w stanie mieć trochę czasu w weekend 15 grudnia...

....to zapraszamy Cię bardzo serdecznie w imieniu zespołu Zgórmysyny, Grzegorza Śmiałowskiego i Gospodarzy Bacówki nad Wierchomlą


na Turystyczną WIgilię Muzyczną! W części muzycznej piosenki autorskie, turystyczne pieśni stare oraz kolędy i pastorałki. Tradycją jest częsć integracyjno - rękodzielnicza. Od konkursu na anioły z masy solnej, anioły z makaronu, poprzez bezkonkursowe kolektywne klejenie choinkowych łańcuchów, aż na spontanicznych niespodziankach skończywszy.

Rezerwacje miejsc noclegowych - bezpośrednio w Bacówce nad Wierchomlą. 
tel. 502 458 518; http://wierchomla.pttk.pl 

 

piątek, 19 października 2012 12:03

TAM w Bieszczadach 2-4 listopada

Jesiennym Bieszczadem, z widokiem na połoniny, przy akompaniamencie liści pod stopami, powędruj przez góry w towarzystwie osób, które są ci bliskie płyt i koncertów.

poniedziałek, 08 października 2012 16:22

Pożegnanie Powitania Lata (koncert)

poegnanie

Już w najbliższy weekend 13.10 zapraszamy do Wetliny w Bieszczadach na koncert Domu o Zielonych Progach i Zgórmysynów. 

sobota, 23 czerwca 2012 10:53

Powitanie lata w Bieszczadach 29.06-01.07


Ciekawa alternatywa na spędzenie pierwszego wakacyjnego weekendu.
Kameralne pół-akustyczne spotkanie z piosenkami i wykonawcami odbywa się od kilku lat w Domu Wycieczkowym PTTK w Wetlnie.
W tym roku usłyszeć i spotkać można członków zespołów Bez Zobowiązań, Mała Fatra, Siudma Góra, U Pana Boga za Piecem, Zgórmysyny.
Nad głowami połoniny, wokół namioty a w dole cicho potok gada. W takim otoczeniu odbywa się pierwsza z wyjątkowo obfitego w tym roku cyklu wakacyjnych imprez muzycznych w Bieszczadach.
Wstęp wolny. Kontakt i rezerwacja noclegów na stronie DW PTTK w Wetlinie: http://www.wetlinapttk.pl/. Koncerty rozpoczynają się o 20.30.
Pogoda zamówiona! Zapraszamy!

sobota, 02 czerwca 2012 10:43

TAM - gdzie świata kraniec, już za dzień

7-10 czerwca (Boże Ciało - długi weekend) - Cyrla (Beskid Sądecki)

Kilkanaście godzin koncertów, 3 noce śpiewanek, 2 dni wędrówki

Turystyczna Awangarda Myzyczna (TAM) - to impreza muzyczno - turystyczna, polegająca na wspólnym spotkaniu w górach tych, którzy zwykle stoją na scenie i tych, którzy zwykle zajmują miejsce na widowni - bez tego podziału. Jest to możliwość bezpośredniego spotkania z twórcami piosenek o górach i inspirowanych górami, wspólnej wędrówki, rozmów i wspólnego muzykowania podczas wieczornych dżemów (choć bliższym sercu turysty byłoby słowo "śpiewanki").

TAM odbywa się po raz szesnasty, tym razem gościny udziela piękne i niedawno rozbudowane schronisko Cyrla

Cyrla to schronisko w Beskidzie Sądeckim w paśmie Jaworzyny Krynickiej, w okolicach góry Makowica nad Rytrem. Schronisko zostało niedawno rozbudowane, co ważne z zachowaniem klimatu kameralnego schroniska, jest klimatyczne i przyjazne turystom.

Dzienny rytm TAMu wyznaczają wędrówki górskie za dnia i koncerty, które odywają się wieczorami. A co najważniejsze, niezależenie od pory i warunków zawsze się znajdzie ktoś, kto ma ze sobą gitarę "i nie zawaha się jej użyć"!

TAM najważniejsze są góry i muzyka.

Góry: TAMowska ekipa powędruje między innymi na Halę Łabowską oraz w Dolinę Popradu

Muzyka: Zagrają między innymi: ZgórmysynyRobert Marcinkowski i Grzegorz Śmiałowski (Bez Zobowiązań), Zbyszek Siudy "Siudmy" (Siudma Góra), Helena Michalak (Mała Fatra).

Zapraszamy serdecznie!

Program imprezy oraz więcej informacji na stronie: www.tam.art.pl 

 

"TAM - tam, gdzie świata kraniec, już za dzień
TAM, tam muzyka ciągle będzie brzmieć..." 


Zima w górach, śnieg, dźwięki kolęd, zapach piernika, ogień trzaskający w kominku. Czy nie tak wyglądają wymarzone Święta? Możesz ich zasmakować. 

piątek, 21 października 2011 14:51

Jubileuszowy XV TAM pod Babią Górą

Jubileuszowy XV TAM (Turystyczna Awangarda Muzyczna) odbędzie się 11-13.11.2011 w Schronisku na Markowych Szczawinach pod Babią Gorą w Beskidzie Żywieckiem. Nie wiadomo, czy to z okazji małego jubileuszu związanego z okrągłą liczbą TAM, czy z powodu innych zrządzeń, listopadowy TAM będzie niezwykły z co najmniej kilku powodów. Babia Góra jest najwyższym szczytem w polskich Beskidach, a przy tym jedynym, który posiada elementy wspinaczki alpejskiej na turystycznym szlaku. Samo schronisko na Markowych Szczawinach jest zarazem najstarszym i najmłodszym schroniskiem w Beskidach. Jak to możliwe? Stary budynek schroniska, obarczony legendą i turystycznym klimatem, ale również zębem czasu, został zastąpiony dużo bardziej nowoczesną, ale wpasowaną w górskie realia konstrukcją. A że nowe mury nie są jeszcze przesiąknięte dźwiękami gitar i radością z witania domu, mamy unikalną szansę "zasiać pieśni" w nomen omen NAJSTARSZYM SCHRONISKU W POLSCE!

A muzyka podczas TAM brzmieć będzie piękna. Już tradycyjnie odbędą się warsztaty wokalne pod kierownictwem Adama Rymarza i Jana Pałysa. Tradycji turystycznej chronić będzie sam Andrzej Koczewski, legenda piosenki turystycznej i autor wielu piosenek, które śpiewacie. A żeby całości dodać pikanterii, po raz pierwszy w historii TAM, odbędzie się koncert muzyki klasycznej. Agnieszka Płatkowska, artystka uznana na scenie kameralnej, zaprezentuje swoje górskie inspiracje opowiedziane dźwiękami fortepianu i ozdabiane promieniami skrzypiec stałej TAMowej bywalczyni, Agnieszki Biniek. 

Ponadto między innymi koncerty człoweika związanego z górami w życiu i muzycznie - Grzegorza Śmiałowskiego oraz gospodarza imprezy Tomka Jarmużewskiego z zespołem. TAM to również możliwość wspólnej górskiej wędrówki z artystami.

Tego TAMu nie można przegapić!

Rezerwacji noclegów należy dokonywać bezpośrednio w schronisku. Należy podać hasło "TAM", w przeciwnym przypadku usłyszycie informacje, że nie ma miejsc. 

tel. do schroniska: 33 8775105; strona www: http://www.markoweszczawiny.pttk.pl/  

Strona TAM: http://tam.art.pl

Do zobaczenia w górach!

Tomek Jarmużewski 

piątek, 17 czerwca 2011 17:27

Powitanie lata w Bieszczadach

Już po raz trzeci, w pierwszy weekend lipca w Wetlinie odbywa się muzyczna impreza pod hasłem "Powitanie Lata w Bieszczadach". W sercu Bieszczad, pomiędzy brzegiem Wetlinki a widokiem na Połoniny, w gościnnych progach Domu Wycieczkowego PTTK w Wetlinie, przez dwa dni odbywać się będą kameralne koncerty muzyki związanej z górami.

W piątek 1 lipca wystąpią:

Robert Marcinkowski: Osoba, której sympatykom projektu "W Górach" przedstawiać nie trzeba. Autor piosenek na nutę bluesową, z finezyjnymi tekstami o dużej zawartości humoru, bynajmniej nie "blue" 

Jarosław Kochanowski z zespołem: wydarzenie wyjątkowe na skalę ostatnich kilkunastu lat. Autor popularnych piosenek znanych z płyt "W górach" w aranżacjach innych wykonawców ("Piosenka dla Dośki, "Jest taki dom"). Tym razem będzie okazja usłyszeć te piosenki w wersjach autorkskich. Okazja o tyle unikalna, że przez ostatnich kilkanaście lat Jarek nie wykonywał ich na koncertach.

W sobotę 2 lipca wystąpią:

Tomek Jarmużewski i Agnieszka Biniek - autor turystycznych hitów "Tutaj w górach jest mój dom", "Pod słońce", któremu Agnieszka towarzyszyć będzie wokalnie i na skrzypcach.

Wojtek Szymański i Michał Łangowski (Ze Starej Szuflady)- liderzy projektowych zespołów Dom o Zielonych Progach i Cisza Jak Ta. Projekt muzyczny Ze Starej Szuflady realizuje imperatyw, aby ocalać od zapomnienia piękne i wartościowe piosenki o górach i nie tylko.( http://www.facebook.com/zestarejszuflady?sk=app_2405167945 )

Początek koncertów o godz. 20.00

Na miejscu dostępne noclegi oraz posiłki. Możliwe noclegi pod namiotami. Kontakt w sprawie rezerwacji miejsc noclegowych na stronie wetlinapttk.pl.

Powitanie Lata odbywa się w niecały tydzień po innej muzycznej imprezie w Bieszczadach - TAM czyli Turystycznej Awangardzie Muzycznej. Zachęcamy do przebycia tego dystansu oraz czasu... pieszo i z plecakiem! 

 

środa, 08 czerwca 2011 23:15

TAM w Bieszczadach

Logo TAM

TAM czyli Turystyczna Awangarda Muzyczna, impreza muzyczno turystyczna powstała z inicjatywy Tomka Jarmużewskiego, swoją kolejną edycję będzie miała w Bieszczadach. 23-26.06, w długi weekend związany z Bożym Ciałem zapraszamy do Bacówki pod Małą Rawką. 

Więcej informacji na www.tam.art.pl

Zrządzeniem faz księżyca, pierwszych chrześcijan oraz jednej decyzji ministerialnej – XIV edycja Turystycznej Awangardy Muzycznej czyli TAM, która odbywa się w długi weekend Bożego Ciała, w tym roku odbywa się w WAKACJE.

XIV TAM to kilkanaście godzin koncertów unplugged (lub mało plugged) w wydaniu wykonawców znanych związanych z projektem W Górach, muzyków o górsko niebiańskiej wrażliwości.

XIV TAM to unikalna możliwość wyruszenia z wykonawcami na wspólną górską wędrówkę.

XIV TAM to schroniskowa atmosfera, rozmowy i muzykowanie do rana, wschody słońca z widokiem na Tarnicę i zachody z widokiem na Połoninę Wetlińską.

Od 23 czerwca (czwartek Boże Ciało) wieczorem to niedzieli 26 czerwca ok. południa.

W Bacówce pod Małą Rawką (pomiędzy Wetliną a Ustrzykami Górnymi).

Swoją muzyczną obecność na XIV TAM w Bieszczadach zapowiedzieli lub nie wykluczyli:

Basia Beuth (śpiew) - "etatowa" zwyciężczyni przeglądów piosenki poetyckiej w ostatnich sezonach. Właścicielka oryginalnej barwy głosu. 

Agnieszka Biniek (skrzypce) - cżłonek grupy Małe Kino opatrującej rockowo-progresywnymi aranżacjami wiersze polskich poetów (Leśmian, Lechoń, Twardowski). Sympatykom projektu W Górach Jest Wszystko co Kocham Agnieszka znana jest z występów z Grupą PELTON (W drodze do marzeń, Jak wiatr) oraz Tomkiem Jarmużewskim (Pod słońce, Pod Górę, Jak okiem sięgnąć)

Marcin Chatys (gitara basowa) - członek i filar punkowo - shantowego zespołu Norfolk. W wolnych chwilach zapamiętały interpretator twórczości Jacka Kaczmarskiego. Na stałe w składzie Tomek Jarmużewski Band

Adam Łambucki (gitara) - spotykany na scenie wraz z Wojtkiem Szymańskim i Michałem Łangowskim z repertuarem piosenek turystycznych, które absolutnie koniecznie należy ocalić od zapomnienia

Michał Łangowski (śpiew, gitara) - lider zespołu Cisza Jak Ta z Kołobrzegu. Stały bywalec TAMu.

Robert Marcinkowski (śpiew, gitara) - połowa etatowych członków grupy Bez Zobowiązań. Ten to czuje bluesa!

Jan Pałys (instumenty klawiwszowe, śpiew, niespodzianki) - muzyk i aranżer. Współpracował między innymi z Mieczysławem Szcześniakiem i Marylą Rodowicz.

Adam Rymarz (śpiew) - jeden z najbardziej utalentowanych polskich wokalistów okołosoul'owych. Niemal etatowo w chórkach Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Maciek "Siarek" Siarkiewicz (śpiew, gitara, ekipa) - motor grupy Szczyt Możliwości z Otwocka. Nieodłącznie z ekipą.

Zbigniew Siudmy Siudy (śpiew gitara) - lider i autor większości piosenek zespołu Siudma Góra

Grzegorz Śmiałowski (śpiew, gitara) - zaczęło się od Niemcowej, a w Bieszczadach skończyło. Na serio. W muzyce i w życiu.

Tomek Jarmużewski (śpiew, gitara)

Więcej informacji na www.tam.art.pl