Co nowego?


XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach dnia 14 czerwca 2014, 13.08
w kategorii Blog Tomka Jarmużewskiego
XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach
Przed nami czterodniowy weekend (19-22.06), a wraz z nim okazja na spotkanie z muzyką w górach. XX TAM Turystyczna Awangarda Muzyczna
w kategorii Blog Edwarda Stachury
Stachuriada w Grochowicach (2013) - fotorelacja
Poniżej krótka fotorelacja z grochowickiej Stachuriady. Co wyróżnia to wydarzenie od wielu innych letnich festiwali poetyckich w kraju?
w kategorii Blog Domu o Zielonych Progach
KONCERTY  Dom o Zielonych Progach - kwiecień 2013
Zapraszamy serdecznie na nasze kwietniowe koncerty: Śrem -18.04; Trouń -19.04; Legionowo -21.04; Warszawa -21.04. Więcej szczegółów na
GÓRY MOJE... dnia 26 marca 2013, 18.20
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
GÓRY MOJE...
Góry moje.   Góry moje w majestacie swego prawa trwają. Po kamiennych schodach z wolna w niebo się wspinają   Góry d
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU dnia 03 marca 2013, 13.25
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU
Szczęśliwego powrotu do słów zapomnianych, uleciałych dmuchawcem nad krajobrazy przejrzałe   Szczęśliwego powrotu do dom

Najnowsze komentarze

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Aktualności»Zostań Bazowym!
czwartek, 12 czerwca 2014 09:17

Zostań Bazowym!

018
Nie masz planów na wakacje ? Zostań bazowym w jednej z baz SKPB Rzeszów (namiotowa i Chatka) w Beskidzie Niskim. Bez telefonu (chyba że ktoś bardzo chce) w bajkowej krainie Beskidów. Przygoda gwarantowana

Szukamy bazowych!

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie poszukuje bazowych do prowadzenia Studenckiej Bazy Namiotowej w Wisłoczku oraz Chatki Studenckiej w Zyndranowej w okresie wakacyjnym.

KIEDY
- Wisłoczek: 28.06.2014 - 31.08.2014 (całe wakacje)
- Zyndranowa: 28.06 – 20.07 oraz 2.08 – 17.08
Możesz bazować w dowolnym z w/w terminów i tak długo jak chcesz, jednak zdecydowanie preferujemy zgłoszenia obejmujące dłuższe okresy czasu (minimum 2 tygodnie).

PIENIĄDZE
Bazowanie jest nieodpłatne, natomiast Koło wypłaca diety krajowe wysokości 30zł dziennie za Wisłoczek oraz 20 zł dziennie za Zyndranową (różnica z uwagi na warunki bytowania i nieco większy zakres obowiązków na bazie namiotowej). Dla szczególnie zainteresowanych przewidujemy zwrot kosztów dojazdu.

OBOWIĄZKI
Obowiązki bazowego ograniczają się do przebywania na terenie obiektu, dbania o ogólny porządek (jednakże każdy turysta sprząta po sobie), drobnych zakupów (świeczki, środki czystości) oraz obsługi ruchu turystycznego (przyjmowanie opłat, przygotowanie wrzątku, wskazanie turyście miejsca noclegowego itp.).

KONTAKT
Zgłoszenia prosimy kierować: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w mailu warto napisać parę słów o sobie oraz koniecznie podać kontaktowy nr telefonu. Kandydatury będą rozpatrywane indywidualnie podczas rozmowy z kandydatem. Mile widziane są osoby, które kiedykolwiek prowadziły jakąś bazę, chatkę studencką (ew. podobny obiekt turystyczny) lub po prostu kiedyś z nich korzystały.

Osobom korzystającym z uroków pieszych, górskich wędrówek i znającym klimaty schroniskowe bazowanie przypominać będzie bardziej urlop spędzony w miłym gronie niż pracę.

Krótka charakterystyka obiektów...Studencka Baza Namiotowa „Wisłoczek”
Położona jest we wschodniej części Beskidu Niskiego, w pobliżu drogi do wsi Wisłoczek, gmina Rymanów, woj. Podkarpackie. Przebiega przez nią Główny Szlak Beskidzki (ok 1,5h od Rymanowa Zdroju).
Baza dysponuje dwoma namiotami wieloosobowymi, z kompletami pościeli. Dla bazowych udostępniany jest drewniany zamykany domek z dwoma łóżkami. Na terenie bazy znajduje się rzeka wraz z wodospadem (wysokość ok. 5m, głębokość wody ok. 2m), zadaszone miejsce ogniskowe wraz ze stołami oraz prowizoryczna sauna, aczkolwiek w pełni funkcjonalna jeśli chodzi o piec i temperaturę. Istnieje możliwość pozostawienia samochodu przy asfaltowej drodze około 100m od bazy (przechodzi się przez rzekę płynącą jarem, samochody z bazy nie są widoczne), oraz zamknięcia „bazówki” wraz z wartościowymi przedmiotami, w celu np. krótkiego wyjazdu do sklepu.

Chatka Studencka „Zyndranowa”
Położona jest w środkowej części Beskidu Niskiego, w górnym końcu wsi Zyndranowa, gmina Dukla woj. podkarpackie, około 500m od granicy polsko-słowackiej (Niebieski Szlak „Graniczny” im Pułaskiego) i 3km od Przełęczy Dukielskiej (dawne przejście graniczne Barwinek).
Schronisko to drewniany budynek o powierzchni około 160m2, wyposażony w sale sypialne, kuchnię, ogrzewany jest piecami, toaleta znajduje się na zewnątrz. Wodę czerpiemy ze studni, obok przepływa rzeka umożliwiająca kąpiel. Przy schronisku funkcjonuje pole namiotowe, na którym znajduje się zadaszona wiata z miejscem na ognisko, teren jest ogrodzony i zagospodarowany. Istnieje możliwość dojazdu samochodem drogą szutrową i zostawienia go na naszym parkingu około 30m od schroniska. Do dyspozycji bazowych jest oddzielny pokój, zamykany na klucz, w sytuacji kiedy nie ma turystów w godzinach południowych można udać się np. na zakupy i na krótki okres budynek zamknąć wywieszając stosowną kartkę.

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 czerwca 2014 09:21

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone (*) są wypełnione.
W treści wiadomości możesz używać podstawowych znaczników HTML.


Partnerzy: