Co nowego?


XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach dnia 14 czerwca 2014, 13.08
w kategorii Blog Tomka Jarmużewskiego
XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach
Przed nami czterodniowy weekend (19-22.06), a wraz z nim okazja na spotkanie z muzyką w górach. XX TAM Turystyczna Awangarda Muzyczna
w kategorii Blog Edwarda Stachury
Stachuriada w Grochowicach (2013) - fotorelacja
Poniżej krótka fotorelacja z grochowickiej Stachuriady. Co wyróżnia to wydarzenie od wielu innych letnich festiwali poetyckich w kraju?
w kategorii Blog Domu o Zielonych Progach
KONCERTY  Dom o Zielonych Progach - kwiecień 2013
Zapraszamy serdecznie na nasze kwietniowe koncerty: Śrem -18.04; Trouń -19.04; Legionowo -21.04; Warszawa -21.04. Więcej szczegółów na
GÓRY MOJE... dnia 26 marca 2013, 18.20
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
GÓRY MOJE...
Góry moje.   Góry moje w majestacie swego prawa trwają. Po kamiennych schodach z wolna w niebo się wspinają   Góry d
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU dnia 03 marca 2013, 13.25
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU
Szczęśliwego powrotu do słów zapomnianych, uleciałych dmuchawcem nad krajobrazy przejrzałe   Szczęśliwego powrotu do dom

Najnowsze komentarze

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Wydarzenia»37. Giełda Piosenki Turystycznej i Studenckiej w Szklarskiej Porębie

37. Giełda Piosenki Turystycznej i Studenckiej w Szklarskiej Porębie

Napisał 

Po raz już 37 !!! odbędzie się Giełda Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Jest to najstarsza i najbardziej znana impreza nurtu piosenki studencko-poetycko-turystycznej w Polsce, mozna powiedzieć - prekursorka innych podobnych spotkań.

Tu w bazie Pod Ponurą Małpą spotykają się co roku ludzie, dla których wspólne muzykowanie i śpiewnie stanowi ogromną frajdę. Przez kilka dni (bo już od środy) "pieśni wiatrem pisane" płyną na terenie bazy i okolic. Można tu usłyszeć wiele "zapomnianych" pieśni, których młodsi uczestnicy zmagń giełdowych mogą już nie znać. Nie braknie też nigdy nowych piosnek wykonawców biorących udział w konkursie giełdowym. Jednak przede wszystkim przyjeżdża się do Szklarskiej Poręby, żeby wspólnie śpiewać pieśni, które wszystkim są znane z rajdów, wędrówek po górach czy obozowych ognisk. 

Na giełdzie w Szklarskiej Porębie zaczynali grać dla szerszej publiczności m.in. Wojtek Bellon z Wolną Grupą Bukowiną, Jurek Filar, Ela Adamiak, Mikroklimat, czy SDM. Tu swoje pierwsze kroki jako autor i wpółator piosenek "stawiał" Jacek Cygan.

Ze środowiskiem giełdowym związani są także tacy wykonawcy jak Grupa Toruń, Bez Idola, Seta Fart, Browar Żywiec, Andrzej Koczewski, Jan Błyszczak "Mufka" czy Paweł Orkisz - a więc wykonawcy piosenek należących do kanonu nurtu piosenki turystycznej.To jednak tylko niewielka część tego, co można usłyszeć na Giełdzie. Nigdy do końca nie wiadomo, kto zagra na Giełdzie, gra po prostu każdy kto przyjedzie - dotyczy to zarówno konkursu (nie trzeba wysyłać zgloszeń, wystarczy się zapisać się w dniu konkursu), jak i częsci nocnej, czyli tzw. koncertów nocnych w piątek i sobotę.

Istnieją pewne nienaruszalne tradycje występów na Giełdzie, więc z pewnością jak co roku będziemy mogli usłyszeć Wolną Grupę Bukowina, Jurka Filara, Zepół Seta, Gupę Toruń i Bez Idola. Z pewnego źródła wiemy, że w piątkowym koncercie nocnym będzie część poświęcona projektowi "W Górach...", gdzie mają zagrać min. Zgórmysyny, Na Bani, Bartosz "Pelton" Zalewski, Maciek Służała. Jak niesie wieść - podczas piątkowego koncertu będzie można też usłyszeć Roberta Kasprzyckiego (przed pólnocą) i Karola Płudowskiego (być może na początku).

W sobotnim koncercie nocnym zagra Dom o Zielonych Progach. Zespół będzie promował swoją nową płytę. Jego koncert przewidziany jest w przybliżeniu na godzinę 20- 20:30. Dotarły też do nas plotki o świętowaniu 30-lecia grupy Browar Żywiec, ale na razie to jeszcze nic pewnego. Jeżeli tylko ta informacja się potwierdzi, czy też uzyskamy inne pewne wiadomości - na pewno o tym napiszemy:)))

Warto na Giełdzie zajrzeć na stoiska z płytami i kasetami, gdyż można tam znaleźć prawdziwe rarytasy fonograficzne, których nie dostaniemy nigdzie indziej.

Do zobaczenia na Giełdzie !

Kiedy: 29 lipca - 1 sierpnia 2004

Gdzie: Szklarska Poręba - Baza pod Ponurą Małpą

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone (*) są wypełnione.
W treści wiadomości możesz używać podstawowych znaczników HTML.


Partnerzy: