Co nowego?


XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach dnia 14 czerwca 2014, 13.08
w kategorii Blog Tomka Jarmużewskiego
XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach
Przed nami czterodniowy weekend (19-22.06), a wraz z nim okazja na spotkanie z muzyką w górach. XX TAM Turystyczna Awangarda Muzyczna
w kategorii Blog Edwarda Stachury
Stachuriada w Grochowicach (2013) - fotorelacja
Poniżej krótka fotorelacja z grochowickiej Stachuriady. Co wyróżnia to wydarzenie od wielu innych letnich festiwali poetyckich w kraju?
w kategorii Blog Domu o Zielonych Progach
KONCERTY  Dom o Zielonych Progach - kwiecień 2013
Zapraszamy serdecznie na nasze kwietniowe koncerty: Śrem -18.04; Trouń -19.04; Legionowo -21.04; Warszawa -21.04. Więcej szczegółów na
GÓRY MOJE... dnia 26 marca 2013, 18.20
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
GÓRY MOJE...
Góry moje.   Góry moje w majestacie swego prawa trwają. Po kamiennych schodach z wolna w niebo się wspinają   Góry d
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU dnia 03 marca 2013, 13.25
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU
Szczęśliwego powrotu do słów zapomnianych, uleciałych dmuchawcem nad krajobrazy przejrzałe   Szczęśliwego powrotu do dom

Najnowsze komentarze

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Wydarzenia»Kalwaria Zebrzydowska - Jarmark Kultur

Kalwaria Zebrzydowska - Jarmark Kultur

Napisał 

 

jk

Jarmark Kultur z poezją śpiewaną – Kalwaria Zebrzydowska

Jarmark Kultur to impreza kulturalna, która odbędzie się 22 września 2012 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej (36 kilometrów od Krakowa w stronę Wadowic). Punktem oparcia dla programu Jarmarku (JK) są kultury czterech państw: Japonii, Ukrainy, Meksyku i Nepalu. Będą one prezentowane na stoiskach na kalwaryjskim rynku. Poza międzynarodowymi punktami będzie też miejsce na stoiska promujące lokalne środowisko, czyli Kalwarię i gminy sąsiadujące.

Inicjatorem i pomysłodawcą JK jest Stowarzyszenie Kalwaria Art., beneficjentem projektu natomiast jest Urząd Miasta w Kalwarii Z. Wykonawcą - Centrum Kultury, Sportu i Turystyki (CKSiT) w Kalwarii Z.

Jarmark rozpoczynają warsztaty dla młodzieży dotyczące tworzenia własnych projektów, przekuwania swoich pomysłów w realne działania (godz. 10:00, budynek wielofunkcyjny CKSiT). W godzinach 11:00 – 15:00 funkcjonować będą stoiska międzynarodowe na rynku (w razie niesprzyjającej pogody program przeniesiony będzie do budynku CKSiT przy ul. Mickiewicza).

Prócz stoisk, przygotowanych przez młodych ludzi z Kalwaria Art oraz z drużyny harcerskiej „Aquarius” z Zebrzydowic, odbędą się spotkania z podróżnikami (w budynku wielofunkcyjnym CKSiT przy ulicy Mickiewicza) oraz koncerty.

Usłyszeć będzie można nieformalną grupę poetycką z programem łemkowsko-ukraińskim (głównie pieśni tradycyjne w autorskich aranżach). Zespół tworzy grupa młodych muzyków-amatorów z Kalwarii i okolicy. Wystąpią w składzie: Iwona Skowron, Maciek Stanuch, Piotr Balcer, Marcelina Zagól, Paulina Śmiech, Paulina Handzlik, Małgorzata Czarniak.

Zaraz po nich wystąpi gwiazda tegorocznej edycji JK - U Pana Boga Za Piecem, zespół znany z piosenek z kręgu „Krainy Łagodności” i „W górach jest wszystko co kocham”. Zagrają m.in. autorskie piosenki Sylwka Szwedy (lidera zespołu), piosenki irlandzkie, staroangielskie, hiszpańskie(F.G. Lorca - tłum. Jerzy Ficowski), morawskie, czeskie (Jaromira Nohavicy - m.in. „Kiej mnie to tak sieknie” w tłum. na język śląski), amerykańskie, żydowskie i piosenki Boba Dylana (tłum. Sylwek Szweda). Podczas Jarmarku zespół zagra w nieco innym niż zazwyczaj składzie: Sylwek Szweda, Krystyna Szweda, Patrycja Smok oraz Jędrzej Szweda.

Występy te odbędą się na korcie tenisowym w obrębie obiektu sportowego CKSiT „Kalwarianka” (ul. Broniewskiego).

Przy stoiskach będzie można wziąć udział w warsztatach np. malowania koszulek czy posługiwania się pałeczkami. Ponadto będzie możliwość przyłączyć się do tworzenia eko-graffiti na rynku. Na zakończenie imprezy odbędzie się pokaz fireshow - tańca z ogniem (kort tenisowy). Udział we wszystkich punktach programu JK jest bezpłatny.

Szczegóły na stronie Jarmarku Kultur: http://www.jarmark-kultur.kalwaria.art.pl/

Zapraszamy!

Sonia Knapczyk
Stowarzyszenie Kalwaria Art

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone (*) są wypełnione.
W treści wiadomości możesz używać podstawowych znaczników HTML.


Partnerzy: