Co nowego?


XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach dnia 14 czerwca 2014, 13.08
w kategorii Blog Tomka Jarmużewskiego
XX TAM Bacówka na Maciejowej w Gorcach
Przed nami czterodniowy weekend (19-22.06), a wraz z nim okazja na spotkanie z muzyką w górach. XX TAM Turystyczna Awangarda Muzyczna
w kategorii Blog Edwarda Stachury
Stachuriada w Grochowicach (2013) - fotorelacja
Poniżej krótka fotorelacja z grochowickiej Stachuriady. Co wyróżnia to wydarzenie od wielu innych letnich festiwali poetyckich w kraju?
w kategorii Blog Domu o Zielonych Progach
KONCERTY  Dom o Zielonych Progach - kwiecień 2013
Zapraszamy serdecznie na nasze kwietniowe koncerty: Śrem -18.04; Trouń -19.04; Legionowo -21.04; Warszawa -21.04. Więcej szczegółów na
GÓRY MOJE... dnia 26 marca 2013, 18.20
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
GÓRY MOJE...
Góry moje.   Góry moje w majestacie swego prawa trwają. Po kamiennych schodach z wolna w niebo się wspinają   Góry d
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU dnia 03 marca 2013, 13.25
w kategorii Blog Wiesławy Kwinto-Koczan
SZCZĘŚLIWEGO POWROTU
Szczęśliwego powrotu do słów zapomnianych, uleciałych dmuchawcem nad krajobrazy przejrzałe   Szczęśliwego powrotu do dom

Najnowsze komentarze

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Aktualności»Tatry z dzieckiem!
czwartek, 15 sierpnia 2013 13:11

Tatry z dzieckiem!

gdz

Polecamy Wam artykuł, poradę naszych przyjaciół z portalu  Góry z Dzieckiem, o wędrowaniu z najmniejszymi pociechami po Tatrach.

Często pytacie nas dokąd wybrać się z dzieckiem w Tatry, zamieszczamy więc nasze propozycje.
Lista zupełnie subiektywna, w zależności od dnia, pogody, formy, humoru odbiór trasy dla każdego przecież może być inny.
Trudno nam się wypowiedzieć na nierzadko poruszany temat wyprawy z wózkiem, bo my wózka w góry nie zabieraliśmy. Oczywiście bez problemu wjedziecie asfaltem do Morskiego Oka, bez większych kłopotów przejedziecie też Dolinę Chochołowską, pod warunkiem, że wózek będzie miał konkretne koła. Przy nieco większym wysiłku zwiedzicie również Dolinę Kościeliską, chociaż od Pisanej Polany będzie to już trudniejsze.
Dużo większe możliwości daje wędrówka z nosidełkiem. Wymienione niżej trasy starsze, dzielne zuchy pokonają też na własnych nogach – ale tu proszę indywidualnie oceniać możliwości i wytrzymałość dziecka. Przy wędrówce na małych nóżkach czasy przejść z mapy, można liczyć prawie podwójnie. I koniecznie pamiętajcie o właściwym przygotowaniu, zabraniu wystraszającej ilości wody, jedzenia, ubrań, apteczki i czołówek.
Polecamy wszystkie Doliny: Chochołowską, Kościeliską, Białego, Strążyską, Lejową, ku Dziurze, za Bramką a nade wszystko Dolinę Małej Łąki (według nas najpiękniejsza, dziecko może pobiegać po ukwieconej łące z pięknym widokiem na turnie). Doliny można z dużą dowolnością łączyć Ścieżką nad Reglami.
W przypadku dotarcia do Schroniska na Polanie Chochołowskiej wcześnie, np. korzystając z podwózki na Polanę Huciska kolejką, można wejść się na Grzesia.
Z Kościeliskiej warto wybrać się na Stoły niebieskim szlakiem, szlak ślepy, przez co chyba turystów zdecydowanie mniej, nawet w szczycie sezonu, a miejsce piękne z cudownym widokiem na Czerwone Wierchy.
Po dotarciu do Schroniska Ornak można też pójść zielonym szlakiem nad Smreczyński Staw. Nieco większe dzieciaki na pewno zainteresuje zwiedzanie Jaskini Mroźnej.
Zdecydowanie polecamy wyprawę na Rusinową Polanę i ewentualnie Gęsią Szyję, stąd roztaczają się przepiękne widoki na Tatry Bielskie.
Można też wybrać się na Sarnią Skałę, Nosal i na Wielki Kopieniec.
Jeśli jesteście nad Morskim Okiem proponujemy też dojście do Czarnego Stawu Pod Rysami i ewentualnie wyżej na kamień króla lwa (ten ze zdjęcia), ale tu już podłoże dość luźne, więc szczególnie ostrożnie.
Dobrą opcją na wycieczkę z maluchem jest też wjazd kolejką na Kasprowy, a stąd kilka możliwości: albo zejście do Kuźnic zielonym szlakiem pod kolejką, albo żółtym do Gąsienicowej, lub spacer na Liliowe i stąd zejście zielonym szlakiem do Murowańca. Można też pójść w kierunku Czerwonym Wierchów, do Kopy Kondrackiej i stąd Kondratową w dół.
Inną propozycją jest wycieczka z Kuźnic na Halę Gąsienicową – z różną trasą wejścia i zejścia: do wyboru mamy żółty szlak przez Jaworzynkę, niebieski przez Boczań i czarny drogą transportową do schroniska. Z Murowańca warto jeszcze powędrować nad Czarny Staw Gąsienicowy.
Kolejna polecana trasa to Doliną Roztoki do Doliny Pięciu Stawów i najkrótsze zejście tą samą trasą, lub - przy większej wytrzymałości dzieciaka - powrót przez Świstówkę.
Oczywiście dużo większe możliwości daje nocowanie w schroniskach, ale to już osobna opowieść……
Kto ma ochotę podzielić się w tym miejscu swoimi radami i doświadczeniem, zachęcamy!


żródło: https://www.facebook.com/Goryzdzieckiem

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 sierpnia 2013 13:17

1 komentarz

  • Link do komentarza ZakopanePortal.pl niedziela, 27 października 2013 01:23 napisane przez ZakopanePortal.pl

    Wędrówki po górach z dzieckiem to coś wspaniałego, gdy robi się to w odpowiedzialny sposób. Góry z Dzieckiem znamy nie od dziś i bardzo ich podziwiamy za to, że tak pięknie dzielą się swoją pasją z córeczką :) To wspaniałe, że ta niezwykła rodzinka promuje wyprawy z dzieckiem wśród użytkowników Facebooka. Mnóstwo osób idzie ich śladem, dzieli się zdjęciami, historiami.. Rośnie nam nowe pokolenie miłośników gór :)

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone (*) są wypełnione.
W treści wiadomości możesz używać podstawowych znaczników HTML.


Partnerzy: