Jesteś tutaj:Poezja»Blog Edwarda Stachury»Jesień ze Stachurą na Kujawach
sobota, 11 września 2010 22:52

Jesień ze Stachurą na Kujawach

Napisał 
Druga połowa września to cykl imprez związanych ze Stachurą w Bydgoszczy. Organizatorem jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy - biblioteka otrzymała na ten cel dotację z Ministerstwa Kultury.

Impreza nazywa się Edward Stachura - wzrusza, porusza, inspiruje i jest II częścią cyklu Spotkania z literaturą niepokorną.

Program wygląda imponująco - rozłożony jest na kilka tygodni - imprezy będą się odbywać w środy 15.09., 22.09. i 29.09. - i w czwartek 30.09. Środek tygodnia, na szczęście dla studentów to jeszcze wakacje :-)

Program jest dostępny na głównej stronie Stachuriady (stachuriada.pl).

Po zakończeniu ostatniego dnia bydgoskich imprez w czwartek, warto wybrać się do oddalonego o 70 km Aleksandrowa Kujawskiego, gdzie już dzień później - 1 października - rozpoczyna się Biała Lokomotywa - czyli doroczne jesienne spotkania na progu domu rodzinnego Edwarda Stachury w Łazieńcu (dziś Łazieniec jest dzielnicą Aleksandrowa Kuj.).

Program Białej Lokomotywy również w najbliższym czasie powinien pojawić się na stronie Stachuriady, warto tymczasem zajrzeć na bialalokomotywa.pl.

Zdjęcie pochodzi z czasopisma Waria i Mazury wydanie z 30.04.1983 - E. Stachura w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie. Fot. Czesław Wasiłowski
Czytany 3641 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 kwietnia 2011 11:50

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone (*) są wypełnione.
W treści wiadomości możesz używać podstawowych znaczników HTML.