EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
17.04.2011, 19.00 godz.
Gdzie:
Aula AWF - Poznań

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także – co może najważniejsze – przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :" W górach jest wszystko co kocham" pochodzącym z poezji Harasymowicza.

Kolejny raz spotkamy się w Poznaniu. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

W koncercie wystąpią:

Dom o Zielonych Progach – zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham…” Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju, na swoim koncie ma dwie autorski płyty, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach „W górach.” Na dziesięciolecie, które zespół obchodzi w tym roku grupa wydała płytę koncertową pt. „Tatika”. Uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham… specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Ściana dźwięku i wykonawcza energia wyrywająca z foteli nawet najbardziej leniwych widzów, są znakiem firmowym tego zespołu. Zespół na stałe tworzy obecnie 4 muzyków: Basia Mendyk – wokal, Bartosz „Pelton” Zalewski –bas i wokal, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal.

Cisza Jak Ta – sama poezja w idealnym połączeniu ze scenicznym profesjonalizmem. Bogate aranżacje i wrażliwość na słowo. Żaden ich występ nie pozostawia słuchaczy obojętnymi. Pracują w zapamiętaniu, wydając płytę za płytą i niezwykle często koncertując w całym kraju. Przemierzają tysiące kilometrów między morzem a górami, swoje wrażenia z równą łatwością opisując własnymi słowami, co czerpiąc z dorobku najsłynniejszych poetów. Wspólną muzyczną i koncertową wędrówkę po świecie piosenki poetyckiej i autorskiej rozpoczęli w marcu 2003 roku. Od początku istnienia zróżnicowane gusta muzyczne grupy przyjaciół wprowadzały duże urozmaicenie aranżacyjne do tworzonych piosenek. W utworach zespołu słychać akustyczne brzmienie gitar, skrzypiec, klarnetu, fletów czy harmonijki wzbogacane raz to mocnym, rockowym dźwiękiem elektrycznej gitary solowej a innym razem nastrojowym brzmieniem saksofonu czy akordeonu. Wszystkie kompozycje muzyczne są autorstwa członków zespołu, a w warstwie tekstowej oprócz pieśni autorskich Mariusza Borowca, Michała Łangowskiego i Mariusza Skorupy, inspiracją do pisania muzyki są wiersze Bolesława Leśmiana, Edwarda Stachury, Wojciecha Bellona, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jonasza Kofty i innych Mistrzów Słowa. Przez 8 lat istnienia zespół zagrał ponad 140 koncertów na scenach piosenki poetyckiej w całym kraju i wydał 3 studyjne oraz jedną koncertową płytę cd/dvd. W tym roku na koncercie w Poznaniu będzie można posłuchać piosenek z najnowszej płyty pt. „Nasze Światy”, której premiera miała miejsce w marcu na Łódzkiej YAPIE.

YesKiezSirumem – zespół powstał w 1996 roku, jego egzotyczna nazwa oznacza w języku armeńskim "kocham cię". Specjalnością YesKiezSirumem są muzyczne eksperymenty, mieszanie folkowych i rockowych rytmów z różnych kultur. Klimat tworzy specyficzne instrumentarium – obok gitar, basu, pianina, akordeonu oraz perkusji brzmią również instrumenty tradycyjne takie, jak flety, duduk, trąbita, darabuka, melodica i fagot. Żywy charakter muzyki wcale nie przekreśla jej wartości poetyckich, wręcz przeciwnie – użyte w charakterze słów wiersze Belona, Tetmajera i Leśmiana zyskują zupełnie nowe, magiczne brzmienie. Uwagę zwracają odniesienia do najważniejszych wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich. Najbardziej znanym utworem YesKiezSirumem jest niewątpliwie "Nie będę się więcej bał, Anioły wokół mam".

BILETY w cenie ulgowe 20zł, normalne 30zł do nabycia od 04.04.2011r w Sklepie Turystycznym Fjord Nansen, Poznań ul. Dąbrowskiego 54 (tel. 61 847 54 57).

UWAGA: ilość miejsc na koncert ograniczona, zalecamy wcześniejsze nabycie biletów. Zniżka przysługuje tylko studentom studiów dziennych oraz młodzieży szkolnej.

SPONSOR GŁÓWNY

fjordnansen200


loga_poznan_gdynia_wiosna2011Mapa
Miejsce:
Aula AWF
Ulica:
Królowej Jadwigi 27
Miasto:
Poznań