EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
20.03.2011, 17.00 godz.
Gdzie:
Instytut Muzyki - Rzeszów

Tym razem na wiosnę, po ponad półtorarocznej przerwie zawitają do Rzeszowa wykonawcy spod znaku górskiej Krainy Łagodności. Będzie to już prawdopodobnie siódmy koncert  z cyklu „W górach jest wszystko co kocham…” dla rzeszowskiej publiczności. Wydarzenie jak w latach ubiegłych odbędzie się w sali koncertowej Instytutu Muzyki. Formuła tych koncertu jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej, prezentujący swoje autorskie kompozycje. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry, choć nie tylko utworów o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie. Koncert poprowadzi Bartłomiej Zgorzelski, związany konferansjersko z projektem od kilku dobrych lat.

Niektórych z wykonawców marcowego koncertu w Rzeszowie, nie trzeba zapewne specjalnie przedstawiać stałym bywalcom tej imprezy. Formuła wydarzenia  jak co roku jest niezmienna –  artyści i widzowie wspólne  odbywają poetycko muzyczną wędrówkę przez góry. Trudno opisać w kilku słowach to wydarzenie dla osób, które planują się wybrać na koncert po raz pierwszy. Jeżeli więc choć przez chwilę chcecie przypomnieć sobie smak wędrówki na szlaku, piosenek śpiewanych do rana przy ognisku, czy też poczuć się jak w górskim schronisku na ciepłej herbacie, zapraszamy Was na ten koncert! Będzie okazja do wysłuchania nowych mniej znanych piosenek, posłuchania tych które już dawno wpadły nam w ucho, jak i też wreszcie będzie to okazja do spotkania się z artystami, którzy tak jak my przemierzają górskie przestrzenie, a swoje przeżycia obrazują w poezji i w pięknie zapisanych nutach.

Kilka słów o wykonawcy tegorocznego koncertu:

dozp2010Dom o Zielonych Progach – zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham…” Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju, na swoim koncie ma dwie autorski płyty, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach „W górach.” Na dziesięciolecie, które zespół obchodzi w tym roku grupa wydaje nową koncertową płytę pt. „Tatika”. Uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham… specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Ściana dźwięku i wykonawcza energia wyrywająca z foteli nawet najbardziej leniwych widzów, są znakiem firmowym tego zespołu. Zespół na stałe tworzy obecnie 4 muzyków: Basia Mendyk – wokal, Bartosz „Pelton” Zalewski –bas i wokal, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal oraz  autor większości kompozycji.

yeskiesi2008YesKiezSirumem - zespół powstał w 1996 roku, jego egzotyczna nazwa oznacza w języku armeńskim "kocham cię". Specjalnością YesKiezSirumem są muzyczne eksperymenty, mieszanie folkowych i rockowych rytmów z różnych kultur. Klimat tworzy specyficzne instrumentarium – obok gitar, basu, pianina, akordeonu oraz perkusji brzmią również instrumenty tradycyjne takie, jak flety, duduk, trąbita, darabuka, melodica i fagot. Żywy charakter muzyki wcale nie przekreśla jej wartości poetyckich, wręcz przeciwnie – użyte w charakterze słów wiersze Belona, Tetmajera i Leśmiana zyskują zupełnie nowe, magiczne brzmienie. Uwagę zwracają odniesienia do najważniejszych wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich. Najbardziej znanym utworem YesKiezSirumem jest niewątpliwie "Nie będę się więcej bał, Anioły wokół mam"

smialy2010Grzegorz Śmiałowski (Bez Zobowiązań)  - rzeszowianin z pochodzenia, obecnie wytrwały bieszczadnik. Często występuje w duecie z Robertem Marcinkowskim jako grupa BEZ ZOBOWIĄZAŃ. W ubiegłym roku ukazał się ich wspólna płyta pt.: „Szałasolot”.  Na swoim koncie ma wiele ciekawych kompozycji muzycznych. Są to przeważnie nastrojowe ballady. W jego twórczości można odnaleźć inspiracje zarówno poezją harasymowiczowską jak i belonowską. Nie brakuje także jednak innych tekstów oprawionych charakterystycznym, niebanalnym brzmieniem gitary.

jurekkruzelJerzy Krużel – obecnie zajmuje się na co dzień kulturą w szerokim aspekcie. Jego prawdziwą pasją była i jest piosenka turystyczna. Jako m. in. dziennikarz radiowy archiwizuje i udostępnia dziesiątki minut archiwalnych nagrań z Krainy Łagodności w audycji Mikroklimat Radia Rzeszów. Przez wiele lat grał i występował z legendarną Grupą R (z Rzeszowa!). Warto wspomnieć, że dziś po wielu latach przerwy zespół się reaktywował i nagrywa płytę ze swoimi piosenkami. Zapewne w przyszłości będziemy mogli wysłuchać jego koncertu także w Rzeszowie. Piosenki tej właśnie grupy zaprezentuje i przypomni Jerzy Krużel.

Bilety w cenie 20zł ulgowy i 30zł normalny do nabycia od 1 marca w przedsprzedaży w Pubie KUŻNIA oraz Sklepie Turystycznym Gibsport.  Osoby spoza Rzeszowa mogą jak zawsze dokonywać wcześniejszej rezerwacji biletów pisząc na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w tytule maila proszę wpisać „BILETY RZESZÓW”

loga_bb_rzeszow_wiosna2011Instytut Muzyki
Miejsce:
Instytut Muzyki
Ulica:
Dąbrowskiego 83
Miasto:
Rzeszów
Strona www:
http://www.univ.rzeszow.pl/wpa/muzyka/