EMAIL Drukuj

STUDENCKA WIOSNA we Wrocławiu "W górach..."

STUDENCKA WIOSNA we Wrocławiu
Kiedy:
10.04.2011, 19.00 godz.
Gdzie:
Klub Muzyczny Łykend - Wrocław

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także – co może najważniejsze – przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :" W górach jest wszystko co kocham" pochodzącym z poezji Harasymowicza.

Po raz kolejny we Wrocławiu odbędzie się wiosenna edycja koncertu W górach jest wszystko co kocham. W kameralnych wnętrzach Klubu Łykend przy ul. Podwale 37/38  wystąpi w ramach niedzielnego koncertu trzech wykonawców. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

W koncercie wystąpią:

dozpDom o Zielonych Progach – zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham…” Na swoim koncie ma dwie autorski płyty, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach „W górach.” W tym roku z okazji swojego 10-lecia w marcu na łódzkiej YAPIE wydał płytę koncertową pt.: TATIKA, na której znalazły się najbardziej znane piosenki zespołu w wersji live oraz kilka nowych kompozycji, wcześniej nieprezentowanych. Na dziesięciolecie, które zespół obchodzi w tym roku grupa wydaje nową koncertową płytę pt. „Tatika.” Uczestnikom koncertów „W górach jest wszystko co kocham… „specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach.. Zespół na stałe tworzy obecnie 4 muzyków: Basia Mendyk – wokal, Bartosz „Pelton” Zalewski – bas i wokal, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal.
Projekt muzyczny Ze Starej Szuflady powstał z inicjatywy Michała Łangowskiego (Cisza Jak Ta) i Wojtka Szymańskiego (Dom o Zielonych Progach). Muzykując wielokrotnie razem na szlakach turystycznych gór i nizin, "inspirując się" nawzajem graniem piosenek tzw. zasłyszanych - czyli takich, w których autor muzyki i tekstu jest trudny do określenia i odnalezienia, pomyśleli, że wiele z nich wartych i godnych jest tego, żeby zaprezentować je szerokiej publiczności. Ich celem jest ocalenie od zapomnienia starszych i nowszych piosenek mało poznanych twórców, które nie doczekały się nagrania i powoli znikają ze szlaków i śpiewników. W planach jest nagranie płyty koncertowej w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków, rejestrującej takie właśnie pieśni.
jednymslowemJednym Słowem – młody zespół z Głuchołaz, składający się obecnie z  czterech muzyków: Ani Grabowskiej – wokal, Zosia Iliniecka – flet poprzeczny, Adrian Białek – gitara basowa, Tomasz Henciński – gitara i wokal. Zespół od kilku lat regularnie bierze udział w festiwalach piosenki studenckiej i poetyckiej w kraju, zdobywając liczne laury. Ostatnio został dostrzeżony na łódzkiej YAPIE, gdzie otrzymał II miejsce. W swojej muzycznej drodze wykonawca jest ukierunkowany na nurt tzw. piosenki poetyckiej. Na koncercie „W górach jest wszystko co kocham…” wystąpią po raz pierwszy.

BILETY

Do nabycia od 1 kwietnia br. w Klubie Muzyczny „Łykend”  przy ul. Podwale 37/38. (czynne od 17 do….). Bilety normalne w cenie 30zł, ulgowe 20 zł. Studenci Politechniki Wrocławskiej mogą skorzystać ze zniżki – bilety dla nich są dostępne w cenie 15zł.

Rezerwacje : www.lykend.com.plMapa
Miejsce:
Klub Muzyczny Łykend
Ulica:
Podwale 37/38
Miasto:
Wrocław