EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
16.04.2011, 19.00 godz.
Gdzie:
Dom Rzemiosła - Gdynia

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także – co może najważniejsze – przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :" W górach jest wszystko co kocham" pochodzącym z poezji Harasymowicza.

Kolejny raz spotkamy się w Gdyni. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

W koncercie wystąpią:

Dom o Zielonych Progach – zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham…” Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju, na swoim koncie ma dwie autorski płyty, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach „W górach.” Na dziesięciolecie, które zespół obchodzi w tym roku wydał płytę koncertową pt. „Tatika”. Uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham… specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Ściana dźwięku i wykonawcza energia wyrywająca z foteli nawet najbardziej leniwych widzów, są znakiem firmowym tego zespołu. Zespół na stałe tworzy obecnie 4 muzyków: Basia Mendyk – wokal, Bartosz „Pelton” Zalewski –bas i wokal, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal.

Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - zespół, który wkroczył na scenę poezji śpiewanej i piosenki turystycznej w 2009 r., dosyć szybko odnajdując swoje miejsce wśród najlepszych młodych wykonawców. Jego cechą charakterystyczną są autorskie teksty, które wraz z pogodną muzyką porywają widzów do śpiewania i na długo zapadają w pamięć. "Myśli..." zadebiutowały na III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Turystycznej w Głuchołazach, zajmując II miejsce w Przeglądzie Utworów z Charakterem( pierwszego miejsca nie przyznano). Zdobyły także w ubiegłym roku I miejsce na Festiwalu BAKCYNALIA w Lublinie. Od tej pory odniosły wiele sukcesów na scenach studenckich w całym kraju, w tym przede wszystkim otrzymały nagrodę publiczności i I miejsce w konkursie VI Wrocławskiego Przeglądu Kultury Studenckiej.

YesKiezSirumem – zespół powstał w 1996 roku, jego egzotyczna nazwa oznacza w języku armeńskim "kocham cię". Specjalnością YesKiezSirumem są muzyczne eksperymenty, mieszanie folkowych i rockowych rytmów z różnych kultur. Klimat tworzy specyficzne instrumentarium – obok gitar, basu, pianina, akordeonu oraz perkusji brzmią również instrumenty tradycyjne takie, jak flety, duduk, trąbita, darabuka, melodica i fagot. Żywy charakter muzyki wcale nie przekreśla jej wartości poetyckich, wręcz przeciwnie – użyte w charakterze słów wiersze Belona, Tetmajera i Leśmiana zyskują zupełnie nowe, magiczne brzmienie. Uwagę zwracają odniesienia do najważniejszych wartości chrześcijańskich i ogólnoludzkich. Najbardziej znanym utworem YesKiezSirumem jest niewątpliwie "Nie będę się więcej bał, Anioły wokół mam".

Cisza Jak Ta - Na scenach piosenki poetyckiej i górskiej zespół prezentuje swoją twórczość od  8 lat. W tym czasie nagrał 4 studyjne i jedną koncetową płytę CD/DVD, ktore rejestrują kilkadziesiąt autorskich utworów. W rok 2011 zespół wszedł z nową płytą "Nasze Światy" i składem wzbogaconym o perkusję. Rozbudowane instrumentarium melodyczne w postaci fletu, skrzypiec, klarnetu i gitary solowej, jak też specyfika nowego repertuaru wniosła w koncerty "Ciszy" wiele dynamiki, co w połączeniu z klasycznymi już dla zespołu i oczekiwanymi przez publiczność balladami, daje  pełną i urozmaiconą aranżacyjnie prezentację muzyczną nie pozozstawiającą słuchaczy obojętnymi na przekazywane treści.A treści to nie byle jakie, bo wśród Autorów tekstów grupy, poza tekstami autorskimi Michała Łangowskiego i Mariusza Borowca - Bolesław Leśmian, Wojtek Bellon, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Krzysztof Kamil Baczyński i wielu innych mistrzów słowa.

BILETY w cenie ulgowe 20zł, normalne 30zł do nabycia od 04.04.2011r w Sklepie Turystycznym Fjord Nansen ul. Grunwaldzka 45-47 (GDAŃSK WRZESZCZ, tel. 58 341 42 05 54) oraz Domu Rzemiosła ul. 10 lutego 33, Gdynia (sekretariat III piętro).

UWAGA: ilość miejsc na koncert ograniczona, zalecamy wcześniejsze nabycie biletów. Zniżka przysługuje tylko studentom studiów dziennych oraz młodzieży szkolnej.

SPONSOR GŁÓWNY

fjordnansen200


loga_poznan_gdynia_wiosna2011Mapa
Miejsce:
Dom Rzemiosła
Ulica:
10 Lutego 33
Miasto:
Gdynia
Strona www:
http://www.cech-gdynia.pl/