EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
22.10.2011, 19.00 godz.
Gdzie:
MCK Sokół - Nowy Sącz

plakat_sacz_rzeszow_krakow_2011_m_mKto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także – co może najważniejsze – przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :" W górach jest wszystko co kocham" pochodzącym z poezji Harasymowicza. Po raz kolejny spotkamy się w tych magicznych klimatach w SOKOLE. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

W koncercie wystąpią:

dozp2010Dom o Zielonych Progach to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach w Nowym Sączu.. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach..., na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół czyli po prostu Dom o Zielonych Progach , druga, która ukazała się po dwóch latach nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10 lecie istnienia, z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana TATIKA, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

Cisza Jak Ta - kołobrzeska formacja muzyczna zawita do Nowego Sącza po raz pierwszy. Zespół z powodzeniem koncertuje po całej Polsce nie tylko na koncertach „W górach..." Ma na swoim koncie kilka płyt i coraz bardziej dojrzałe podejście muzyczne, za cenią zarówno jego fani jak i krytycy. W tym roku (premiera III 2011) ukazała się nowa płyta zespołu zatytułowana NASZE ŚWIATY. Piosenki z tej właśnie płyty będzie można usłyszeć na koncercie, choć nie zabraknie także utworów starszych, dobrze znanych słuchaczom, chodzi z górskich szlaków czy strony zespołu. Ponieważ zespól bardzo rzadko koncertuje na południu (w końcu jest z nad samego morza:-)) ich występ w Sączu będzie prawdziwą gratką dla koneserów piosenki turystycznej i poetyckiej.

jarmuzewski2011Tomek Jarmużewski - to wykonawca, który znany jest już widzom z Nowego Sącza. Mieli okazję m.in. wysłuchać go podczas występu przed dwoma laty Grupy Pelton, czy też podczas organizowanej przez niego kultowej Turystycznej Awangardy Muzycznej, w nie daleko położonej Bacówce Nad Wierchomlą. W tym roku Tomasz Jarmużewski powraca do Nowego Sącza z własnym autorskim projektem muzycznym. Przed rokiem ukazała się bowiem jego debiutancka płyta pt. „Marzeń Zdarzanie." Przy nagraniu płyty towarzyszyli mu doborowi muzycy. Także na koncercie w Nowym Sączu będziemy mieli okazję wysłuchać jego występu w towarzystwie akompaniujących muzyków.

 

 

 

BILETY w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) do nabycia od 5 października w MCK SOKÓŁ. Zapraszamy!

bieszczady-net   IN-BOBO-IN-SACZ_Layout-1-1   Nowy-Sacz-herb-cmyk_paleta

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Nowego SączaMCK Sokół
Miejsce:
MCK Sokół
Ulica:
Długosza 3
Miasto:
Nowy Sącz
Strona www:
http://mcksokol.pl