EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
23.10.2011, 17.00 godz.
Gdzie:
Instytut Muzyki - Rzeszów

plakat_sacz_rzeszow_krakow_2011_m_mKto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także – co może najważniejsze – przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :" W górach jest wszystko co kocham" pochodzącym z poezji Harasymowicza. Po raz kolejny spotkamy się w tych magicznych klimatach w Instytucie Muzyki. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

W koncercie wystąpią:

dozp2010Dom o Zielonych Progach - to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach w Rzeszowie. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach..., na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół czyli po prostu Dom o Zielonych Progach , druga, która ukazała się po dwóch latach nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10 lecie istnienia, z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana TATIKA, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

Cisza Jak Ta - kołobrzeska formacja muzyczna zawita do Rzeszowa po raz pierwszy! Zespół z powodzeniem koncertuje po całej Polsce nie tylko na koncertach „W górach..." Ma na swoim koncie kilka płyt i coraz bardziej dojrzałe podejście muzyczne, za cenią zarówno jego fani jak i krytycy. W tym roku (premiera III 2011) ukazała się nowa płyta zespołu zatytułowana NASZE ŚWIATY. Piosenki z tej właśnie płyty będzie można usłyszeć na koncercie, choć nie zabraknie także utworów starszych, dobrze znanych słuchaczom, chodzi z górskich szlaków czy strony zespołu. Ponieważ zespól bardzo rzadko koncertuje na południu (w końcu jest z nad samego morza:-)) ich występ w Rzeszowie będzie prawdziwą gratką dla koneserów piosenki turystycznej i poetyckiej.

pelton2011Grupa Pelton - zespół niezmiernie rzadko występujący. Założony przed laty przez Bartka „Peltona" Zalewskiego oraz Tomka Jarmużewskiego. Wyciszona osobowość sceniczna Bartka i jego poetycka wrażliwość plus aranżacyjna sprawność Tomka oraz profesjonalizm towarzyszących im muzyków, zaowocowały jednymi z najwybitniejszych utworów spod znaku „W górach jest wszystko co kocham" - czego dowodem fakt, że często słychać je przy ogniskach na szlaku. Efektem tej współpracy jest doskonała płyta ( „W drodze do marzeń" 2006r) – szkoda że tylko jedna, jak dotąd. Zespół wystąpi w Rzeszowie po kilkuletniej przerwie

BILETY w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) do nabycia od 12 października w sklepie Gibsport (ul. Mickiewicza), Pubie Kuźnia (ul. Kopernika) oraz przed koncertem.


rzeszow    bieszczady-net

Projekt  jest współfinansowany przez Gminę  Miasto RZESZÓWInstytut Muzyki
Miejsce:
Instytut Muzyki
Ulica:
Dąbrowskiego 83
Miasto:
Rzeszów
Strona www:
http://www.univ.rzeszow.pl/wpa/muzyka/