EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
01.12.2011, 19.00 godz.
Gdzie:
Teatr Korez - Katowice

Kto uległ magii gór, wie, o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także – co może najważniejsze – przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :" W górach jest wszystko co kocham" pochodzącym z poezji Harasymowicza. Po raz kolejny spotkamy się w tych magicznych klimatach Teatru KOREZ. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

W koncercie wystąpią:

  • dozpDom o Zielonych Progach to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach w Katowicach. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach…, na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek, wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza pt. Dom o Zielonych Progach, druga, która ukazała się 2 lata później, nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10-lecie istnienia, z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana Tatika, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

  • chwila_nieuwagi_(400_x_400)Chwila Nieuwagi to w podstawowym składzie dwuosobowa formacja, która zawojowała już wiele festiwali, podbijając serca publiczności, po raz pierwszy na większą skalę – na Bieszczadzkich Aniołach 2008. Warto wspomnieć też ich pierwszy sukces na Festiwalu Piosenki Europejskiej w rodzimym Rybniku. Jak sami piszą o sobie, ich muzyczne twory mieszczą się w szerokim pojęciu "poezja śpiewana". Śpiewają teksty poetów, wyrywając je jednak z kajdanów kilku molowych akordów. Stąd ich utwory "ocierają się o jazz, blues, a także muzykę folkową". Wcielając poezję w dźwięki, porywają do śpiewu oraz tańca, choć czasem lepiej po prostu wsłuchać się w charakterystyczny, mocny i zadziorny głos wokalistki skompilowany z fachowym gitarowym brzmieniem. Możemy wtedy przenieść się w zakątki rodem z beskidzkiej sielanki. Zespół gra od roku w rozbudowanym składzie muzycznym, w tym roku także ukazała się ich debiutancka płyta pt. Niepoprawna muzyka.

  • rmarcinkowskiRobert Marcinkowski – poeta, bard i pieśniarz w jednej osobie. Często występuje w duecie z Grzegorzem Śmiałowskim jako Grupa Bez Zobowiązań. I z tym właśnie duetem ma na swoim koncie autorską płytę pt.: „ Szałasolot”, której premiera miała miejsce w ubiegłym roku. Zawodowo architekt – wykładowca krakowskiej uczelni.

 

BILETY w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) do nabycia od 21 listopada w kasie Teatru KOREZ.

Istnieje możliwość zapłaty za bilety: PRZELEWEM albo GOTÓWKĄ W KASIE TEATRU! Zapłaty przelewem należy dokonać do 29 listopada. Zamówione bilety (gotówka) należy wykupić do: 30 listopada! Zapraszamy!Teatr Korez
Miejsce:
Teatr Korez
Ulica:
Sejmu Śląskiego 2
Miasto:
Katowice
Strona www:
http://www.korez.art.pl