EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
17.03.2012, 18.00 godz.
Gdzie:
Teatr Banialuka - Bielsko-Biała

zobacz-na-fejsbukuTradycyjnie już na wiosnę w Bielsku Białej mają święto wielbiciele górskiej Krainy Łagodności. Już po raz ósmy zawita tutaj koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham..." Wydarzenie jak co roku zagości na deskach Teatru Banialuka przy ul. Mickiewicza 20. Formuła tych koncertu jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utworów o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba.

Widzowie uczestniczący w tym wydarzeniu artystycznym są wprowadzani w świat emocjonalnych przeżyć zaproszonych do występu gości stopniowo i z pewnym natężeniem. Na scenie zaprezentuje się znany już bielskiej publiczności wykonawca - Dom o Zielonych Progach oraz Apolinary Polek. Nie zabraknie też nowych artystów – w sobotni wieczór zagra w Bielsku Białej po raz pierwszy wystąpi grupa Bez Zobowiązań. Tradycją tych koncertów jest to, że na zakończenie wszyscy zaproszeni wykonawcy występują wspólnie i wraz z publicznością odśpiewują najpiękniejsze pieśni ze szlaków. Koncert poprowadzi Maciej Trojanowski.

Jeżeli więc choć przez chwilę chcecie przypomnieć sobie smak wędrówki na szlaku, piosenek śpiewanych do rana przy ognisku, czy też poczuć się jak w górskim schronisku na ciepłej herbacie, zapraszamy Was na ten koncert! Będzie okazja do wysłuchania nowych mniej znanych piosenek, posłuchania tych które już dawno wpadły nam w ucho, jak i też wreszcie będzie to okazja do spotkania się z artystami, którzy tak jak my przemierzają górskie przestrzenie, a swoje przeżycia obrazują w poezji i w pięknie zapisanych nutach.

Kilka słów o wykonawcy tegorocznego koncertu:

Dom o Zielonych Progach – zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham..." Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju, na swoim koncie ma dwie autorski płyty, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach „W górach." Na dziesięciolecie, które zespół obchodził w ubiegłym roku grupa wydała płytę koncertową pt. „Tatika". Uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham... specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Ściana dźwięku i wykonawcza energia wyrywająca z foteli nawet najbardziej leniwych widzów, są znakiem firmowym tego zespołu. Zespół na stałe tworzy obecnie 4 muzyków: Basia Mendyk – wokal, Bartosz „Pelton" Zalewski –bas i wokal, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal oraz  autor większości kompozycji.

polek-sesja-fot-renata-orlinska-300pxApolinary POlek – znany już widzom z Bielska Białej poeta i pieśniarz. Obecnie przemierza często Polskę, promując swoją autorską płytę o enigmatycznym tytule "***" oraz nowy program pt. "Cały kosmos". Ciekawe autorskie tekst, mistrzowskie ich wykonanie, sprawia, że jest to bard, który długo zostaje w pamięci słuchaczy. Poza autorskimi piosenkami Apolinary POlek, gra także teksty Dylana, Cohena, Stachury czy Harasymowicza.

bezzobowiazan2011Bez Zobowiązań - rzeszowsko-krakowski zespół, będący od początku w projekcie „W górach jest wszystko co kocham..." Jego skład tworzą obecnie Grzegorz "Śmiały" Śmiałowski – znakomity gitarzysta oraz Robert Marcinkowski – krakowski poeta." Bez Zobowiązań" to przede wszystkim charakterystyczny, oryginalny styl. Poezja drży tutaj w takt gitarowych nut, niebanalne kompozycje karmią do syta muzyką i wersami strof. Nazwa zespołu mówi sama za siebie – mamy tu do czynienia z luźną grupą górskich przyjaciół, którzy od czasu do czasu ubarwiają koncerty urokliwymi pieśniami. W ubiegłym roku miała premiera ich długo oczekiwanej płyty zatytułowanej „Szałasolot"

 

Bilety w cenie 20zł ulgowy i 30zł normalny do nabycia w kasie Teatru Banialuka od 15 lutego! Osoby spoza Bielska mogą jak zawsze dokonywać wcześniejszej rezerwacji biletów pisząc na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w tytule maila proszę wpisać „BILETY BIELSKO"

beskidzki-dom-maklerski 90 obiadowo 90Miejsce:
Teatr Banialuka
Ulica:
Mickiewicza 20
Miasto:
Bielsko-Biała
Strona www:
http://www.banialuka.pl/