EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
24.03.2012, 18.00 godz.
Gdzie:
Dom Rzemiosła - Gdynia

zobacz-na-fejsbukuTradycyjnie już na wiosnę w GDYNI mają święto wielbiciele górskiej Krainy Łagodności. Już po raz ósmy zawita tutaj koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham..." Wydarzenie jak co roku zagości na deskach Domu Rzemiosła przy ul. 10 lutego 33. Formuła tych koncertu jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej i folku. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utworów o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba.

Widzowie uczestniczący w tym wydarzeniu artystycznym są wprowadzani w świat emocjonalnych przeżyć zaproszonych do występu gości stopniowo i z pewnym natężeniem. Na scenie zaprezentują się już znani już trójmiejskiej publiczności wykonawcy - Dom o Zielonych Progach oraz Apolinary Polek. Po raz pierwszy będzie do wysłuchania projetu Tomka Fojgt – Celtic Tree. Tradycją tych koncertów jest to, że na zakończenie wszyscy zaproszeni wykonawcy występują wspólnie i wraz z publicznością odśpiewują najpiękniejsze pieśni ze szlaków. Koncert poprowadzi Dariusz Podbereski, znany trójmiejski dziennikarz radiowy.

Jeżeli więc choć przez chwilę chcecie przypomnieć sobie smak wędrówki na szlaku, piosenek śpiewanych do rana przy ognisku, czy też poczuć się jak w górskim schronisku na ciepłej herbacie, zapraszamy Was na ten koncert! Będzie okazja do wysłuchania nowych mniej znanych piosenek, posłuchania tych które już dawno wpadły nam w ucho, jak i też wreszcie będzie to okazja do spotkania się z artystami, którzy tak jak my przemierzają górskie przestrzenie, a swoje przeżycia obrazują w poezji i w pięknie zapisanych nutach.

Kilka słów o wykonawcy tegorocznego koncertu:

dozp2010Dom o Zielonych Progach – zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham..." Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju, na swoim koncie ma dwie autorski płyty, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach „W górach." Na dziesięciolecie, które zespół obchodził w ubiegłym roku grupa wydała płytę koncertową pt. „Tatika". Uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham... specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Ściana dźwięku i wykonawcza energia wyrywająca z foteli nawet najbardziej leniwych widzów, są znakiem firmowym tego zespołu. Zespół na stałe tworzy obecnie 4 muzyków: Basia Mendyk – wokal, Bartosz „Pelton" Zalewski –bas i wokal, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal oraz  autor większości kompozycji.

polek-sesja-fot-renata-orlinska-300pxApolinary POlek – znany już widzom z Gdyni poeta i pieśniarz. Obecnie przemierza często Polskę, promując swoją autorską płytę o enigmatycznym tytule "***" oraz nowy program pt. "Cały kosmos". Ciekawe autorskie tekst, mistrzowskie ich wykonanie, sprawia, że jest to bard, który długo zostaje w pamięci słuchaczy. Poza autorskimi piosenkami Apolinary POlek, gra także teksty Dylana, Cohena, Stachury czy Harasymowicza.

celtictreeCeltic Tree – Lider tej formacji muzycznej Tomek Fojgt jest multiinstrumentalistą - wziął udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, grając na różnych instrumentach. W swoim dorobku ma szereg nagród na festiwalach i konkursach piosenki. Kolejne grupy muzyczne, w których realizuje swoje pasje muzyczne, składają się na cykl etapów jego muzycznych wędrówek i poszukiwań. Aktualny etap to Celtic Tree. Z nazwy słusznie można wywnioskować inspiracje muzyką celtycką - repertuar to celtyckie baśnie oraz własne kompozycje.

BILETY w cenie 20zł ulgowy i 30zł normalny

do nabycia od 1 marca w DOMU RZEMIOSŁA Gdynia ul. 10 lutego 33.

Tradycyjnie już na wiosnę w GDYNI mają święto wielbiciele górskiej Krainy Łagodności. Już po raz ósmy zawita tutaj koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham…” Wydarzenie jak co roku zagości na deskach Domu Rzemiosła przy ul. 10 lutego 33. Formuła tych koncertu jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej i folku. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utworów o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba.

Widzowie uczestniczący w tym wydarzeniu artystycznym są wprowadzani w świat emocjonalnych przeżyć zaproszonych do występu gości stopniowo i z pewnym natężeniem. Na scenie zaprezentują się już znani już trójmiejskiej publiczności wykonawcy - Dom o Zielonych Progach oraz Apolinary Polek. Po raz pierwszy będzie do wysłuchania projetu Tomka Fojgt – Celtic Treeań. Tradycją tych koncertów jest to, że na zakończenie wszyscy zaproszeni wykonawcy występują wspólnie i wraz z publicznością odśpiewują najpiękniejsze pieśni ze szlaków. Koncert poprowadzi Dariusz Podbereski, znany trójmiejski dziennikarz radiowy.

Jeżeli więc choć przez chwilę chcecie przypomnieć sobie smak wędrówki na szlaku, piosenek śpiewanych do rana przy ognisku, czy też poczuć się jak w górskim schronisku na ciepłej herbacie, zapraszamy Was na ten koncert! Będzie okazja do wysłuchania nowych mniej znanych piosenek, posłuchania tych które już dawno wpadły nam w ucho, jak i też wreszcie będzie to okazja do spotkania się z artystami, którzy tak jak my przemierzają górskie przestrzenie, a swoje przeżycia obrazują w poezji i w pięknie zapisanych nutach.

Kilka słów o wykonawcy tegorocznego koncertu:

  • DOM O ZIELONYCH PROGACH – zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham…” Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju, na swoim koncie ma dwie autorski płyty, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach „W górach.” Na dziesięciolecie, które zespół obchodził w ubiegłym roku grupa wydała płytę koncertową pt. „Tatika”. Uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham… specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Ściana dźwięku i wykonawcza energia wyrywająca z foteli nawet najbardziej leniwych widzów, są znakiem firmowym tego zespołu. Zespół na stałe tworzy obecnie 4 muzyków: Basia Mendyk – wokal, Bartosz „Pelton” Zalewski –bas i wokal, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal oraz  autor większości kompozycji.

 

  • Apolinary POlek – znany już widzom z Gdyni poeta i pieśniarz. Obecnie przemierza często Polskę w duecie z Mateuszem Trandą, promując swoją autorską płytę o enigmatycznym tytule "***". Ciekawe autorskie tekst, mistrzowskie ich wykonanie, sprawia, że jest to bard, który długo zostaje w pamięci słuchaczy. Poza autorskimi piosenkami Apolinary POlek, gra także teksty Dylana, Cohena, Stachury czy Harasymowicza.

 

  • Celtic Tree – Lider tej formacji muzycznej Tomek Fojgt jest multiinstrumentalistą - wziął udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, grając na różnych instrumentach. W swoim dorobku ma szereg nagród na festiwalach i konkursach piosenki. Kolejne grupy muzyczne, w których realizuje swoje pasje muzyczne, składają się na cykl etapów jego muzycznych wędrówek i poszukiwań. Aktualny etap to Celtic Tree. Z nazwy słusznie można wywnioskować inspiracje muzyką celtycką - repertuar to celtyckie baśnie oraz własne kompozycje.

BILETY w cenie 20zł ulgowy i 30zł normalny do nabycia od 1 marca w DOMU RZEMIOSŁA Gdynia ul. 10 lutego 33.

 Mapa
Miejsce:
Dom Rzemiosła
Ulica:
10 Lutego 33
Miasto:
Gdynia
Strona www:
http://www.cech-gdynia.pl/