EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
25.03.2012, 18.00 godz.
Gdzie:
Aula AWF - Poznań

zobacz-na-fejsbukuTradycyjnie już na wiosnę w POZNANIU mają święto wielbiciele górskiej Krainy Łagodności. Już po raz ósmy zawita tutaj koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham..." Wydarzenie jak co roku zagości w Sali Koncertowej AWF POZNAŃ przy ul. Królowej Jadwigi 27/39. Formuła tych koncertu jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej i folku. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utworów o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba.

Widzowie uczestniczący w tym wydarzeniu artystycznym są wprowadzani w świat emocjonalnych przeżyć zaproszonych do występu gości stopniowo i z pewnym natężeniem. Na scenie zaprezentuje się już znany wielkopolskiej publiczności wykonawca - Dom o Zielonych Progach. Ponadto będzie okazja posłuchać Apolinarego POlka. Po raz pierwszy zagra zaś młody zespół - Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane. Tradycją tych koncertów jest to, że na zakończenie wszyscy zaproszeni wykonawcy występują wspólnie i wraz z publicznością odśpiewują najpiękniejsze pieśni ze szlaków. Koncert poprowadzi Błażej Szuflak.

Jeżeli więc choć przez chwilę chcecie przypomnieć sobie smak wędrówki na szlaku, piosenek śpiewanych do rana przy ognisku, czy też poczuć się jak w górskim schronisku na ciepłej herbacie, zapraszamy Was na ten koncert! Będzie okazja do wysłuchania nowych mniej znanych piosenek, posłuchania tych które już dawno wpadły nam w ucho, jak i też wreszcie będzie to okazja do spotkania się z artystami, którzy tak jak my przemierzają górskie przestrzenie, a swoje przeżycia obrazują w poezji i w pięknie zapisanych nutach.

Kilka słów o wykonawcy tegorocznego koncertu:

dozp2010Dom o Zielonych Progach – zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham..." Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju, na swoim koncie ma dwie autorski płyty, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach „W górach." Na dziesięciolecie, które zespół obchodził w ubiegłym roku grupa wydała płytę koncertową pt. „Tatika". Uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham... specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Ściana dźwięku i wykonawcza energia wyrywająca z foteli nawet najbardziej leniwych widzów, są znakiem firmowym tego zespołu. Zespół na stałe tworzy obecnie 4 muzyków: Basia Mendyk – wokal, Bartosz „Pelton" Zalewski –bas i wokal, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal oraz  autor większości kompozycji.

celtictreeCeltic Tree – Lider tej formacji muzycznej Tomek Fojgt jest multiinstrumentalistą - wziął udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt, grając na różnych instrumentach. W swoim dorobku ma szereg nagród na festiwalach i konkursach piosenki. Kolejne grupy muzyczne, w których realizuje swoje pasje muzyczne, składają się na cykl etapów jego muzycznych wędrówek i poszukiwań. Aktualny etap to Celtic Tree. Z nazwy słusznie można wywnioskować inspiracje muzyką celtycką - repertuar to celtyckie baśnie oraz własne kompozycje

mysli-rozczochrane-2010

Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane - młody zespół, na deskach piosenki poetyckiej pojawił się stosunkowo niedawno, jednak od samego początku radzi sobie bardzo dobrze, gromadząc szereg festiwalowych laurów (by wspomnieć tylko I miejsce i nagrodę publiczości na VI Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej, III miejsce i nagrodę SKPB na YAPIE 2010, I miejsce i nagrodę audycji Mikroklimat na Bakcynaliach 2009 czy II miejsce i nagrodę audycji Mikroklimat na Kropce 2009 w Głuchołazach). Muzyka Myśli Rozczochranych wpisuje się przede wszystkim w krąg piosenki turystycznej w najbardziej klasycznym wydaniu. Publiczność z roku na rok coraz bardziej ceni sobie wyjątkowo udane i miłe dla ucha aranżacje, zespół zaś nie traci świeżości i wciąż dostarcza widzom nowe piosenki. Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane tworzą Gosia Niemiec i Kasia Abramczyk, towarzyszą im Lolek Stolarski i Marysia Pałzewicz.

BILETY są  do nabycia w SKLEPIE Woda Góry Las przy ul. Strzeleckiej 13, w Poznaniu. Płatność przy zakupie biletów w punkcie może się odbywać tylko za gotówką.
REZERWACJE: Osoby spoza Poznania, które chciałyby uczestniczyć w koncercie, a nie mają możliwości zakupu wcześniej biletu mogą rezerwować bilety na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W tytule maila proszę wpisać koniecznie BILETY POZNAŃ. Bilety należy odebrać w dniu koncertu między 16:00 a 17:30. Płaci się przy odbiorze.

BILETY są w cenie 20zł ulgowy i 30zł normalny do nabycia od 29 lutego 2012r.

WGL LOGO-newMapa
Miejsce:
Aula AWF
Ulica:
Królowej Jadwigi 27
Miasto:
Poznań