EMAIL Drukuj

Koncert W górach jest wszystko co kocham...

Koncert W górach jest wszystko co kocham...
Kiedy:
28.10.2012, 18.00 godz.
Gdzie:
CK Rotunda - Kraków

Kto uległ magii gór, wie o czym mowa – o nieodpartej potrzebie powrotu, o nieustających wspomnieniach, o tęsknocie, kiedy jest się od gór daleko i euforii, gdy jest się w ich sercu. O tym, że góry stają się osią życia. Z tych wrażeń powstaje coś więcej, wyrasta z nich chęć utrwalenia tego, co ulotne. Utrwalenia, choć – a jakże – jest jasne, że nie da się zatrzymać nieuchwytnego. Coś jednak udaje się nam zachować: muzykę, poezję, a także – co może najważniejsze – przyjaźnie, nawet miłości. Spotkania  ludzi, którzy stworzyli wspólnotę dzięki pasji, zapoczątkowały regularne koncerty pod sztandarem hasał :" W górach jest wszystko co kocham" pochodzącym z poezji Harasymowicza. Po raz kolejny spotkamy się w tych magicznych klimatach w CK ROTUNDA. Jeśli chcecie do nas dołączyć, zapraszamy Was na wspólną wędrówkę po górskich szlakach - oraz po szlakach wyobraźni.

W tegorocznym krakowskim koncercie wystąpi aż czterech wykonawców. Koncert będzie promował przede wszystkim nową płytę W górach jest wszystko co kocham cz. VIII! Zagrają:

DOZPsesja mDom o Zielonych Progach to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach w KRAKOWIE. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. „Dom o Zielonych Progach” niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest...  Historia zespołu sięga roku 2002, kiedy to wkrótce po powstaniu, na YAPIE, zespół zdobył potrójne laury: pierwsze miejsce w konkursie, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę publiczności. Od tej pory „Dom” przeszedł długą drogę. Zmieniło się brzmienie, skład instrumentalny i wokalny zespołu. Dziś jest to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał trzy autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham...” Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed kilkunastu laty, chodzą po górach, wciąż można ich spotkać na minikoncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku. Miłość do gór słychać w każdej ich piosence. I choć każde z nich ma już swój własny dom, wciąż budują również ten wspólny - o zielonych progach. W lipcu tego ukazała się najnowsza płyta zespołu pt.: ŁÓDKI MARZEŃ, zawiera 11 zróżnicowanych kompozycji, tworzących spójną muzyczną całość. Na krakowskim koncercie zespół zaprezentuje piosenki zarówno znane już słuchaczom jak i nowe, zupełnie nieznane!

Nad Porami Roku - zespół wywodzący się ze szczecińskiego środowiska muzycznego, czerpiący swe inspiracje z wielu źródeł - od jazzu przez muzykę klasyczną i celtycką do poezji śpiewanej. Jego wspaniałe interpretacje wierszy Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Wiesławy Kwinto-Koczan zyskały uznanie na największych festiwalach studenckich, przyniosły również I miejsce i nagrodę publiczności tegorocznej YAPY. Zespół czynnie uczestniczy w muzycznym życiu rodzinnego miasta - współtworzy cykl koncertów Szczecińskie Wierszogranie, koncertuje również w klubach studenckich, domach kultury i na imprezach plenerowych.

yeskiesi2008YesKiezSirumem - zespół istnieje już 16 lat, jego egzotyczna nazwa oznacza w języku armeńskim "kocham cię". Specjalnością YesKiezSirumem jest muzyczny warsztat pełen niespodzianek i eksperymentów. Specyficzne i przebogate instrumentarium (gitary, bas, pianino, akordeon, perkusja, flety, duduk, trąbita, darabuka, melodica, fagot) buduje klimat, w którym świetnie czują się rytmy zapożyczone z niezliczonej ilości kultur. Warto docenić walory poetyckie YezKiezSirumem. W twórczości zespołu znajdziemy muzyczne aranżacje utworów Tetmajera i Leśmiana, które ubrane w szatę dźwięków zyskują zupełnie nowy, magiczny charakter. Na swoim koncie zespół ma dwie autorskie płyty – Z ANIOŁAMI i MUZYKO.

basia-beuth-myspaceBasia Beuth - dołączyła do wykonawców W górach jest wszystko co kocham... w wielkim stylu przed trzema laty. Zdobyła GrandPrix Yapa 2009, a w listopadzie 2008 wygrała z zespołem ex equo I miejsce na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studeckiej. Można śmiało powiedzieć, że jest to osoba o niesamowitej charyzmie scenicznej. Mocnym głosem potrafi wyśpiewać swoje autorskie piosenki. To zapewne jej niesamowity głos powoduje, że podbija serca kolejnych słuchaczy. Można ją usłyszeć na płycie W górach jest wszystko co kocham... cz. VII, gdzie znalazły się jej 3 autorskie kompozycje.

BILETY w cenie 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny) do nabycia od 08 października CK ROTUNDA.

Zapraszamy!

WGORACH krakow bb2012CK Rotunda
Miejsce:
CK Rotunda
Ulica:
Oleandry 1
Miasto:
Kraków
Strona www:
http://rotunda.pl