EMAIL Drukuj

Koncert W górach jest wszystko co kocham...

Kiedy:
16.03.2013, 18.00 godz.
Gdzie:
Teatr Banialuka - Bielsko-Biała

UWAGA! Dostępne są jeszcze bilety na sobotni koncert, będzie można je zakupić na miejscu w sobotę w godzinach od 16:00 do 18:00. Zapraszamy!

Tradycyjnie już na wiosnę w Bielsku Białej mają święto wielbiciele górskiej Krainy Łagodności. Już  po raz dziewiąty zawita tutaj koncert  z cyklu „W górach jest wszystko co kocham…”  Jak co roku odbędzie się w kameralnym, niezwykle klimatycznym bielskim Teatrze Banialuka.
 Formuła tych koncertów jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej i folku. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utwory o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba. W ramach koncertu wystąpią bowiem dwa zespoły, które zyskały już spore uznanie w środowisku piosenki poetyckiej i turystycznej. Zespół CHWILA NIEUWAGI, BASIA BEUTH z zespołem i DOM O ZIELONYCH PROGACH, bo o nich tu mowa, biorą udział w koncertach W górach już od kilku lat a Dom gra od samego początku istnienia projektu. Koncert ten będzie szczególny także z innego powodu - Dom o Zielonych Progach wydał w ubiegłym roku, po kilku latach przerwy swoją nową autorską płytę pt. Łódki Marzeń, która jeszcze nie była prezentowana w Bielsku Białej. Chwila Nieuwagi oraz Basia Beuth  z zespołem są w trakcie finalizowania i wydawania nowych płyty, z których piosenki zapewne usłyszymy na koncercie. Oba te zespoły wystąpią w Bielsku Białej po raz pierwszy! Będzie więc okazja do wysłuchania nowego materiału i trzech pięknych recitali. Nie zabraknie jednak i piosenek, które już znacie i nucicie już w górach czy schronisku. Koncert poprowadzi Rafał Tomczyk.

okladka lodki samaDOM O ZIELONYCH PROGACH to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham w Bielsku Białej i Beskidach. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach „Dom o Zielonych Progach” niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest...  Historia zespołu sięga roku 2002, kiedy to wkrótce po powstaniu, na YAPIE, zespół zdobył potrójne laury: pierwsze miejsce w konkursie, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę publiczności. Od tej pory „Dom” przeszedł długą drogę. Zmieniło się brzmienie, skład instrumentalny i wokalny zespołu. Dziś jest to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał cztery autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham...” Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed kilkunastu laty, chodzą po górach, wciąż można ich spotkać na mini koncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku. Miłość do gór słychać w każdej ich piosence. I choć każde z nich ma już swój własny dom, wciąż budują również ten wspólny - o zielonych progach. W lipcu ubiegłego roku ukazała się najnowsza płyta zespołu  pt.:  ŁÓDKI MARZEŃ, zawiera 11 zróżnicowanych kompozycji, tworzących spójną muzyczną całość.  Na bielskim koncercie zespół zaprezentuje piosenki zarówno znane już słuchaczom jak i nowe, zupełnie nieznane! Strona zespołu: www.dom.art.pl

  chwilanieuwagiCHWILA NIEUWAGI – tworzy ją obecnie sześcioro muzyków: duet gitarowo-wokalny Martyna i Andrzej Czechowie, Piotr Kotas – piano, Marek Sochacki – perkusja, Rafał Kierpiec – kontrabas, Bartłomiej Plewka – perkusjonalia.
Jak sami piszą o sobie, ich muzyczne twory mieszczą się w szerokim pojęciu "poezja śpiewana". Śpiewają teksty poetów oraz własne, wzbogacając je o nietuzinkową stronę muzyczną. Ich utwory "ocierają się o jazz, blues, a także muzykę folkową (w tym o folklor śląski w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu). Wcielając poezję w dźwięki, porywają do śpiewu oraz tańca, choć czasem lepiej po prostu wsłuchać się w charakterystyczny, mocny i zadziorny głos wokalistki skompilowany z fachowym gitarowym, i nie tylko, brzmieniem. Możemy wtedy przenieść się w zakątki rodem z beskidzkiej sielanki.

 Chwila Nieuwagi jest laureatem najbardziej prestiżowych festiwali piosenki, m.in.
- Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2012 (II miejsce)
- Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Wojtka Belona w Busku-Zdrój 2010 (Grand Prix),
- Poetyckiej Doliny w Warszawie 2010 (II miejsce),
- Nowej Tradycji - Festiwalu Folkowego Polskiego Radia 2011 (finał),
- Wrocławskiego Przeglądu Piosenki Studenckiej 2010 (I miejsce),
- Muzycznej Zohyliny w Bukowinie Tatrzańskiej 2010 (Grand Prix),
- Łódzkiej YAPY 2010 (I miejsce)  
W maju 2011r. ukazała się debiutancka autorska płyta zespołu Chwila Nieuwagi zatytułowana: „Niepoprawna Muzyka”, wydana przez Krainę Łagodności, a dystrybuowana przez  EMI Music Poland.  Utwory zespołu zagościły też na kilku prestiżowych składankach: Grupa występuje  w założycielskim duecie gitarowo-wokalnym, w trio,  kwartecie lub w pełnym składzie (kwintet lub sekstet). Więcej informacji o zespole znajdują się na stronie: www.chwilanieuwagi.pl

 

BASIABBASIA BEUTH - dołączyła do wykonawców W górach jest wszystko co kocham... w wielkim stylu przed trzema laty. Zdobyła GrandPrix Yapa 2009, a w listopadzie 2008 wygrała z zespołem ex equo I miejsce na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studeckiej. Można śmiało powiedzieć, że jest to osoba o niesamowitej charyzmie scenicznej. Mocnym głosem potrafi wyśpiewać swoje autorskie piosenki. To zapewne jej niesamowity głos powoduje, że podbija serca kolejnych słuchaczy. Można ją usłyszeć na płycie W górach jest wszystko co kocham... cz. VII, gdzie znalazły się jej 3 autorskie kompozycje. Obecnie kończy nagrywać swój własny autorski materiał.
Więcej: http://www.basiabeuth.pl/

 

BILETY w przedsprzedaży: 25 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny) do nabycia  w kasie Teatru Banialuka od 7-stego lutego.  Dla widzów spoza Bielska Białej istniej możliwość rezerwacji i zakupu biletów przez Internet ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). W dniu koncertu bilety są droższe o 10 zł (35 i 45); ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!
Miejsce:
Teatr Banialuka
Ulica:
Mickiewicza 20
Miasto:
Bielsko-Biała
Strona www:
http://www.banialuka.pl/