EMAIL Drukuj

Koncert W górach jest wszystko co kocham...

Kiedy:
22.03.2013, 19.00 godz.
Gdzie:
WDK - Rzeszów

Do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie powraca po przerwie, piosenka poetycka i studencka z Kręgu Krainy Łagodności, która cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców Rzeszowa i Podkrpacia. Już na wiosnę będzie okazja do wysłuchania pięknego koncertu z cyklu W górach jest wszystko co kocha.
Koncert ten zawita do Rzeszowa po raz dziewiąty, po rocznej przerwie, odbędzie się – 22 marca br. w sali koncertowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.
Formuła tych koncertów jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej i folku. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utwory o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba. W ramach koncertu wystąpią bowiem dwa zespoły, które zyskały już spore uznanie w środowisku Krainy Łagodności. Zespół CELTIC TREE i DOM O ZIELONYCH PROGACH, bo o nich tu mowa, biorą udział w koncertach W górach już od kilku lat a Dom gra od samego początku istnienia projektu. Koncert ten będzie szczególny także z innego powodu - Dom o Zielonych Progach wydał w ubiegłym roku, po kilku latach przerwy swoją nową autorską płytę pt. Łódki Marzeń, w Rzeszowie te piosenki na żywo będzie można usłyszeć po raz pierwszy. Nie zabraknie jednak i piosenek, które już znacie i nucicie już w górach czy schronisku.

DOZPsesja mDom o Zielonych Progach – to zespół dobrze znany widzom w Rzeszowie, od kilu lat regularnie występujący w Rzeszowie i na Podkarpaciu, przyciągając tłumy fanów. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. „Dom o Zielonych Progach” niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest... Historia zespołu sięga roku 2002, kiedy to wkrótce po powstaniu, na YAPIE, zespół zdobył potrójne laury: pierwsze miejsce w konkursie, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę publiczności. Od tej pory „Dom” przeszedł długą drogę. Zmieniło się brzmienie, skład instrumentalny i wokalny zespołu. Dziś jest to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał trzy autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham...” Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed kilkunastu laty, chodzą po górach, wciąż można ich spotkać na minikoncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku. Miłość do gór słychać w każdej ich piosence. I choć każde z nich ma już swój własny dom, wciąż budują również ten wspólny - o zielonych progach. W lipcu ubiegłego roku tego ukazała się najnowsza płyta zespołu pt.: ŁÓDKI MARZEŃ, zawiera 11 zróżnicowanych kompozycji, tworzących spójną muzyczną całość. Na rzeszowskim koncercie zespół zaprezentuje piosenki zarówno znane już słuchaczom jak i nowe, zupełnie nieznane! Zespól w ubiegłym roku wziął udział w nagraniach na kolejną płytę (cz. VIII) W górach jest wszystko co kocham.
STRONA ZESPOŁU: www.dom.art.pl/multimedia/wideo

celtictreeCeltic Tree – grupa grająca poetycki folk, z odcieniem irlandzkich melodii, została założona przed dwoma laty przez Tomka Fojgta, muzyka nietuzinkowego – multiinstrumentalistę, który ma swoim koncie nagranie kilkunastu płyt, grając ponadto na różnych instrumentach. W swoim dorobku ma szereg nagród na festiwalach i konkursach piosenki. Kolejne grupy muzyczne, w których realizuje swoje pasje muzyczne, składają się na cykl etapów jego muzycznych wędrówek i poszukiwań. Aktualny etap to Celtic Tree. Z nazwy słusznie można wywnioskować inspiracje muzyką celtycką - repertuar to celtyckie baśnie oraz własne kompozycje, także o górach, ubrane w celtyckie nuty. W Rzeszowie wystąpią przed publicznością po raz pierwszy!
STRONA ZESPOŁU: http://celtictree.pl/ nagrania : http://www.youtube.com/watch?v=oITFGERb8Ls


BILETY 30/35 (sprzedaż/przedsprzedaż) do nabycia w kasie WDK od 20 lutego w godzinach:
poniedziałek od 14:00 do 19:00
wtorek – piątek od 9:00 do 14:00
Telefon do kasy: 17 853 52 57 w. 12
Osoby spoza Rzeszowa mogą rezerwować bilety pisząc na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
W tytule maila prosimy wpisać „bilety RZESZÓW”

UWAGA! Planowany występ Grzegorza Śmiałowskiego w ramach koncertu został odwołany ze względu na niespodziewane okoliczności - złamanie ręki na cztery dni przed koncertem. Osoby zainteresowane w szczególności jego występem przepraszamy. Ze względu na krótki okres czasu do koncertu,  nie zapraszamy już nikogo na zastępstwo - zespoły Cltic Tre i Dom o Zielonych Progach wystąpią z dłuższymi recitalami.
WDK
Miejsce:
WDK
Ulica:
S. Okrzei 7
Miasto:
Rzeszów
Strona www:
http://www.wdk.podkarpackie.pl