EMAIL Drukuj

Koncert W górach jest wszystko co kocham...

Kiedy:
24.03.2013, 18.00 godz.
Gdzie:
Narodowe Centrum Polskiej Piosenki - Opole

Koncert „W górach jest wszystko co kocham"

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki OPOLE
ul. Piastowska 14A, 45-082 Opole

NIEDZIELA 24.03.2013r. godz. 18:00

Do Narodowego Centrum Polskiej Piosenki powraca po długiej przerwie, piosenka poetycka i studencka z Kręgu Krainy Łagodności, która swego czasu gościła i cieszyła się sporą popularnością wśród mieszkańców Opola. Już na wiosnę będzie okazja do wysłuchania pięknego koncertu z cyklu W górach jest wszystko co kocha,

Do Opola koncert zawita po raz drugi, na zeszłoroczną edycję organizatorom zabrakło wejściówek dla wszystkich chętnych. W tym roku koncert, jego druga edycja odbędzie się także w podobnym wiosennym terminie – 24 marca br. w sali kameralnej Narodowego Centrum Piosenki Polskiej w Opolu.

Formuła tych koncertów jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej i folku. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utwory o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba. W ramach koncertu wystąpią bowiem dwa zespoły, które zyskały już spore uznanie w środowisku Krainy Łagodności. Zespół CELTIC TREE i DOM O ZIELONYCH PROGACH, bo o nich tu mowa, biorą udział w koncertach W górach już od kilku lat a Dom gra od samego początku istnienia projektu. Koncert ten będzie szczególny także z innego powodu - Dom o Zielonych Progach wydał w ubiegłym roku, po kilku latach przerwy swoją nową autorską płytę pt. Łódki Marzeń, w Opolu te piosenki na żywo będzie można usłyszeć po raz pierwszy. Nie zabraknie jednak i piosenek, które już znacie i nucicie już w górach czy schronisku.

Dom-o-Zielonych-Progach-mDom o Zielonych Progach – to zespół dobrze znany widzom w Opolu, od kilu lat regularnie występując w Opolskim i przyciągając tłumy fanów. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. „Dom o Zielonych Progach" niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina" czy „Stare Dobre Małżeństwo". I coś w tym chyba jest... Historia zespołu sięga roku 2002, kiedy to wkrótce po powstaniu, na YAPIE, zespół zdobył potrójne laury: pierwsze miejsce w konkursie, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę publiczności. Od tej pory „Dom" przeszedł długą drogę. Zmieniło się brzmienie, skład instrumentalny i wokalny zespołu. Dziś jest to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał trzy autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham..." Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed kilkunastu laty, chodzą po górach, wciąż można ich spotkać na minikoncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku. Miłość do gór słychać w każdej ich piosence. I choć każde z nich ma już swój własny dom, wciąż budują również ten wspólny - o zielonych progach. W lipcu ubiegłego roku tego ukazała się najnowsza płyta zespołu pt.: ŁÓDKI MARZEŃ, zawiera 11 zróżnicowanych kompozycji, tworzących spójną muzyczną całość. Na opolskim koncercie zespół zaprezentuje piosenki zarówno znane już słuchaczom jak i nowe, zupełnie nieznane! Zespól w ubiegłym roku wziął udział w nagraniach na kolejną płytę (cz. VIII) W górach jest wszystko co kocham.
STRONA ZESPOŁU: www.dom.art.pl

Celtic Tree – grupa grająca poetycki folk, z odcieniem irlandzkich melodii, została założona przed dwoma laty przez Tomka Fojgta, muzyka nietuzinkowego – multiinstrumentalistę, który ma swoim koncie nagranie kilkunastu płyt, grając ponadto na różnych instrumentach. W swoim dorobku ma szereg nagród na festiwalach i konkursach piosenki. Kolejne grupy muzyczne, w których realizuje swoje pasje muzyczne, składają się na cykl etapów jego muzycznych wędrówek i poszukiwań. Aktualny etap to Celtic Tree. Z nazwy słusznie można wywnioskować inspiracje muzyką celtycką - repertuar to celtyckie baśnie oraz własne kompozycje, także o górach, ubrane w celtyckie nuty. W Opolu wystąpią przed publicznością po raz pierwszy!
STRONA ZESPOŁU: http://celtictree.pl/

 Mapa
Miejsce:
Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
Ulica:
Piastowska 14A
Miasto:
Opole
Strona www:
http://www.ncpp.opole.pl/index.php