EMAIL Drukuj

Koncert W górach jest wszystko co kocham...

Koncert W górach jest wszystko co kocham...
Kiedy:
18.10.2013, 19.00 godz.
Gdzie:
Teatr Korez - Katowice

Tradycyjnie już na jesień w KATOWICACH mają święto wielbiciele górskiej Krainy Łagodności. Już po raz jedenasty! zawita tutaj koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham..." Jesienna edycja odbędzie się w kultowym już i kojarzonym z koncertów Teatrze KOREZ

Formuła tych koncertów jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej i folku. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utwory o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba. W ramach koncertu wystąpią bowiem dwa zespoły, które zyskały już spore uznanie w środowisku piosenki poetyckiej i turystycznej. Zespół CHWILA NIEUWAGI i DOM O ZIELONYCH PROGACH, bo o nich tu mowa, biorą udział w koncertach W górach już od kilku lat a Dom gra od samego początku istnienia projektu. Ponadto zaproszonym gościem będzie także Piotr Kędziora, po raz pierwszy na koncercie WG w Katowicach!

Oprócz już piosenek dobrze znanym stałym bywalcom tych muzycznych spotkań, nie zabraknie także nowych pieśni, które znalazły się m. in. na nowej składance W górach jest wszystko co kocham cz. IX a także ukarzą się niebawem na nowych płytach zespołów!

Kilka słów o wykonawcach:

DOZPsesja mDOM O ZIELONYCH PROGACH to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham w Katowicach i na Górnym Śląsku. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach „Dom o Zielonych Progach" niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina" czy „Stare Dobre Małżeństwo". I coś w tym chyba jest...  Historia zespołu sięga roku 2002, kiedy to wkrótce po powstaniu, na YAPIE, zespół zdobył potrójne laury: pierwsze miejsce w konkursie, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę publiczności. Od tej pory „Dom" przeszedł długą drogę. Zmieniło się brzmienie, skład instrumentalny i wokalny zespołu. Dziś jest to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał cztery autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham..." Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed kilkunastu laty, chodzą po górach, wciąż można ich spotkać na mini koncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku. Miłość do gór słychać w każdej ich piosence. I choć każde z nich ma już swój własny dom, wciąż budują również ten wspólny - o zielonych progach. W lipcu ubiegłego roku ukazała się najnowsza płyta zespołu pt.: ŁÓDKI MARZEŃ, zawiera 11 zróżnicowanych kompozycji, tworzących spójną muzyczną całość. Na katowickim koncercie zespół zaprezentuje piosenki zarówno znane już słuchaczom jak i nowe, zupełnie nieznane! Strona zespołu: www.dom.art.pl

chwila nieuwagi (400 x 400)CHWILA NIEUWAGI – tworzy ją obecnie sześcioro muzyków: duet gitarowo-wokalny Martyna i Andrzej Czechowie, Piotr Kotas – piano, Marek Sochacki – perkusja, Rafał Kierpiec – kontrabas, Bartłomiej Plewka – perkusjonalia.

Jak sami piszą o sobie, ich muzyczne twory mieszczą się w szerokim pojęciu "poezja śpiewana". Śpiewają teksty poetów oraz własne, wzbogacając je o nietuzinkową stronę muzyczną. Ich utwory "ocierają się o jazz, blues, a także muzykę folkową (w tym o folklor śląski w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu). Wcielając poezję w dźwięki, porywają do śpiewu oraz tańca, choć czasem lepiej po prostu wsłuchać się w charakterystyczny, mocny i zadziorny głos wokalistki skompilowany z fachowym gitarowym, i nie tylko, brzmieniem. Możemy wtedy przenieść się w zakątki rodem z beskidzkiej sielanki.

Chwila Nieuwagi jest laureatem najbardziej prestiżowych festiwali piosenki, m.in.

  • Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2012 (II miejsce)
  • Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Wojtka Belona w Busku-Zdrój 2010 (Grand Prix),
  • Poetyckiej Doliny w Warszawie 2010 (II miejsce),
  • Nowej Tradycji - Festiwalu Folkowego Polskiego Radia 2011 (finał),
  • Wrocławskiego Przeglądu Piosenki Studenckiej 2010 (I miejsce),
  • Muzycznej Zohyliny w Bukowinie Tatrzańskiej 2010 (Grand Prix),
  • Łódzkiej YAPY 2010 (I miejsce)

W maju 2011r. ukazała się debiutancka autorska płyta zespołu Chwila Nieuwagi zatytułowana: „Niepoprawna Muzyka", wydana przez Krainę Łagodności, a dystrybuowana przez  EMI Music Poland.  Utwory zespołu zagościły też na kilku prestiżowych składankach: Grupa występuje  w założycielskim duecie gitarowo-wokalnym, w trio,  kwartecie lub w pełnym składzie (kwintet lub sekstet). Więcej informacji o zespole znajdują się na stronie: www.chwilanieuwagi.pl

kedzioraPIOTR KĘDZIORA – utalentowany bard, poeta, wokalista o niesamowitej charyzmie, pochodzący ze Starachowic. Do projektowych koncertów dołączył w ubiegłym roku, zdobywając na początku szturmem kilka pierwszych miejsc podczas festiwali w całym kraju.

Strona wykonawcy: www.piotrkedziora.com

BILETY w przedsprzedaży: 35 zł, w dniu koncertu w cenie 40 zł do w Teatrze KOREZ! Uwaga zasady rezerwacji zgodnie z zasadami w obowiązującymi Teatrze Korez!!!

Zapraszamy!

 Teatr Korez
Miejsce:
Teatr Korez
Ulica:
Sejmu Śląskiego 2
Miasto:
Katowice
Strona www:
http://www.korez.art.pl