EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
05.04.2014, 18.00 godz.
Gdzie:
Teatr Banialuka - Bielsko-Biała

Tradycyjnie co roku na wiosnę w Bielsku Białej mają święto wielbiciele górskiej Krainy Łagodności. Już po raz dziesiąty zawita tutaj koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham..." Jak co roku odbędzie się w kameralnym, niezwykle klimatycznym bielskim Teatrze Banialuka.

Formuła tych koncertów jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej i folku. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utwory o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba. W ramach koncertu wystąpią bowiem TRZECH wykonawców, który zyskali już spore uznanie w środowisku piosenki poetyckiej i turystycznej. Pierwszy z gości, to dobrze znany już w Bielsku Białej zespół Dom o Zielonych Progach, który bierze udział w koncertach W górach samego początku. Grupa Caryna pojawiła się na koncertach projektu w ramach VIII CD W górach i stale koncertuje, w Bielsku Białej po raz pierwszy! Także po raz pierwszy zaprezentujemy Wam na bielskiej scenie Martynę Ciecieręgę, niezwykle młoda i utalentowaną artystkę Krainy Łagodności. Będzie więc okazja do wysłuchania nowego materiału i trzech pięknych recitali. Nie zabraknie jednak i piosenek, które już znacie i nucicie już w górach czy schronisku. Koncert poprowadzi Rafał Tomczyk.

 

DOZPsesja mDOM O ZIELONYCH PROGACH to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham w Bielsku Białej i Beskidach. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach „Dom o Zielonych Progach" niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina" czy „Stare Dobre Małżeństwo". I coś w tym chyba jest... Historia zespołu sięga roku 2002, kiedy to wkrótce po powstaniu, na YAPIE, zespół zdobył potrójne laury: pierwsze miejsce w konkursie, nagrodę SKPB Łódź oraz nagrodę publiczności. Od tej pory „Dom" przeszedł długą drogę. Zmieniło się brzmienie, skład instrumentalny i wokalny zespołu. Dziś jest to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał cztery autorskie płyty, swoje piosenki nagrywał też na każdym z ośmiu już wydanych krążków z serii „W górach jest wszystko, co kocham..." Jedno się nie zmieniło: wciąż, jak przed kilkunastu laty, chodzą po górach, wciąż można ich spotkać na mini koncertach w schroniskach i bacówkach lub gdzieś przy ognisku. Miłość do gór słychać w każdej ich piosence. I choć każde z nich ma już swój własny dom, wciąż budują również ten wspólny - o zielonych progach. Strona zespołu: www.dom.art.pl


Grupa Caryna powstał w sierpniu 2008 roku, kiedy to Łukasz Nowak z Mateuszem Wysockim przyjechali do Wałcza po sukcesie na festiwalu w Głuchołazach i pozyskali dwóch nowych muzyków do tworzącej się grupy. W tym samym miesiącu mieli zaszczyt grać koncerty przy boku tak zacnych zespołów jak Bez Jacka i Słodki Całus od Buby, co miało miejsce w Radzyniu nad Jeziorem Sławskim. Potem działy się kolejno występy na deskach innych znanych festiwali, co zaowocowało powiększeniem składu i jednocześnie pewnymi jego modulacjami. Od 2012 gra z nimi Darko Bugarić - serbski gitarzysta i wokalista. W tym samym czasie powstają dwa kolejne projekty : Spotkanie z balladą oraz Podróże z balladą.

 

maryyna ciecieregaMartyna Ciecieręga - młoda i upatentowana wokalistka ze Śląska, zdobywające liczne nagrody i wyróżnienia na Festiwalach Piosenki Studenckiej. Niezwykle udany był dla niej rok 2012 gdzie m.in. otrzymała wyróżnienia i nagrody na Festiwalu Studenckim we Wrocławiu, Festiwalu przy Komiku w Kielcach a także na lubelskim festiwalu Piosenki BAKCYNALIA. Wykonuje przede wszystkim autorskiej kompozycje do tekstów własnych i innych autorów. Na scenie często można ją zobaczyć z muzykami towarzyszącymi, często także występuje z własnym ojcem.

 

BILETY w przedsprzedaży: 25 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny) do nabycia w kasie Teatru Banialuka od 7-stego lutego. Dla widzów spoza Bielska Białej istniej możliwość rezerwacji i zakupu biletów przez Internet ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). W dniu koncertu bilety są droższe o 10 zł (35 i 45); ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!Miejsce:
Teatr Banialuka
Ulica:
Mickiewicza 20
Miasto:
Bielsko-Biała
Strona www:
http://www.banialuka.pl/