Serdecznie zapraszamy Was na koncert inaugurujący tegoroczną jesienną edycję koncertów z cyklu "W górach jest wszystko co kocham..." W tym roku zaczynamy wcześnie, bo już 18 września, w Przemyślu, i - jeśli pogoda pozwoli - będzie to koncert plenerowy!
Przemyśl to urokliwie miasteczko we wschodniej Polsce w pobliżu granicy ukraińskiej. Przy okazji koncertów zachęcamy Was do poświęcenia nieco czasu, by zwiedzić miasto i okolicę. Z własnego doświadczenia możemy zapewnić - naprawdę warto! A na podsumowanie Waszych przemyskich wędrówek zapraszamy Was do Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK (Zamek Kazimierzowski). O godz. 18:00 w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2010 rozpoczniemy koncert "W górach jest wszystko co kocham...". A w nim:
Chwila Nieuwagi - młody duet muzyczny, składający się z gitarzysty Andrzeja Czecha i wokalistki Martyny Kuczery. Skromność na scenie z jednej strony i niesamowita charyzma głosu wokalistki, sprawiają, że ten młody zespół podbija serca kolejnych słuchaczy. Tylko w tym roku zespół zdobył I miejsce na Festiwalu Piosenki Studenckiej YAPA w Łodzi oraz I miejsce na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu. W ubiegłym zaś roku (listopad 2009) przyznano mu pierwszą nagrodę na Wrocławskim Przeglądzie Kultury Studenckiej.
Apolinary POlek & Mateusz Tranda - duet, klasyka piosenki autorskiej, dwójka przyjaciół, z których każdy obdarza słuchaczy własnym talentem, Apolinary POlek to przede wszystkim autor dobrych tekstów, które sam śpiewa i wykonuje, Mateusz Tranda zaś jest nietuzinkowym gitarzystą, który swoją wirtuozerią potrafi wprawić w osłupienie niejednego widza. W ubiegłym roku miała miejsce premiera ich autorskiej płyty zatytułowanej "***".Piosenki m.in. z tego albumu będziemy mogli wysłuchać na koncercie.
Jerzy Filar i Nasza Basia Kochana - Jerzy Filar to jedna z najbardziej legendarnych postaci sceny studenckiej w kraju. Artysta z kilkudziesięcioletnim dorobkiem, lecz ciągle młody duchem! Znany z wielu piosenek nagradzanych przed laty na festiwalach studenckich, dziś zaś śpiewanych prawie przy każdym ognisku, takich jak choćby "Samba sikoreczka" czy "Za szybą". Współtworzył zespół Nasza Basia Kochana, gdzie współpracował ze znanym autorem tekstów, swoim przyjacielem, Jackiem Cyganem. Także na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu wystąpi z legendarną już formacją - będzie to jedne z recitali promujący reedycję po latach krążka CD Naszej Basi Kochanej Występy Jurka (i Naszej Basi Kochanej) są zawsze spontaniczne, pełne życia i optymizmu. I tak też odbiera je publiczność.
Dom o Zielonych Progach - zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie "W górach jest wszystko co kocham." Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju, na swoim koncie ma dwie autorski płyty, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach "W górach." Na, dziesięciolecie, które zespół będzie obchodził w 2012 roku grupa zapowiada nową płytę. Uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham. specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Ściana dźwięku i wykonawcza energia wyrywająca z foteli nawet najbardziej leniwych widzów, są znakiem firmowym tego zespołu. Zespół na stałe tworzy obecnie 5 muzyków: Basia Mendyk - wokal, Bartosz Pelton Zalewski -bas i wokal, Gertruda Szymańska - instrumenty perkusyjne, Marcin Skaba - skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański - gitara i wokal oraz autor większości kompozycji.
Mikroklimat - droga artystyczna i szeroki repertuar stylów, prezentowany przez tę grupę, przyprawia o prawdziwy zawrót głowy! Zespół swoimi początkami sięga lat 70., kiedy to późniejsi założyciele Mikroklimatu w ramach zespołu Jery debiutowali na Giełdzie Piosenki Turystycznej, nieobce stały im się również takie miejsca ekspresji zwanej muzyki studenckiej i turystycznej, jak Bazuna czy Yapa. Ich obecność w tych miejscach oczywiście nie pozostała niezauważona. Stanisław Szczyciński grywał w owym czasie z takimi zespołami jak Wolna Grupa Bukowina czy Nasza Basia Kochana, ale też ze Zdzisławą Sośnicką czy Voxem. W pewnym momencie drogi członków późniejszego Mikroklimatu rozeszły się. Powrót do wspólnego grania nastąpił w roku 1994, wówczas został założony zespół pod nazwą znaną dzisiaj. Powstała pierwsza kaseta. Już rok później grupa pojawiła się na koncercie Kraina Łagodności w ramach opolskiego festiwalu. Zespół również nie stronił od piosenek powstałych wcześniej, jeszcze w latach 70. Tak powstała kaseta "Za potarganym zbożem" (w nagraniu wziął udział m.in. Wacek Juszczyszyn z Wolnej Grupy Bukowina). Z czasem w zespole pojawiła się potrzeba skomponowania piosenek zakorzenionych w wierze, ten nurt twórczości Mikroklimatu związany jest z jubileuszem roku 2000. W tym czasie powstała płyta "Tobie Chwała!". W twórczości Mikroklimatu odnaleźć można również kompozycje muzyki poważnej, czerpiącej inspirację z baroku, jazzu czy chorału gregoriańskiego. Wyrazem tego jest projekt "Pasja wg Św. Jana".
EventList powered by schlu.net