EMAIL Drukuj

Koncert "W górach jest wszystko co kocham..."

Koncert
Kiedy:
19.03.2011, 18.00 godz.
Gdzie:
Teatr Banialuka - Bielsko-Biała

Tradycyjnie już na wiosnę w Bielsku Białej mają święto wielbiciele górskiej Krainy Łagodności. Już  po raz siódmy zawita tutaj koncert  z cyklu „W górach jest wszystko co kocham…” Wydarzenie jak co roku zagości na deskach Teatru Banialuka przy ul. Mickiewicza 20. Formuła tych koncertu jest niezmienna od lat – na scenie prezentują się wykonawcy różnych nurtów piosenki poetyckiej i turystycznej a także ballady studenckiej. Te różne na pozór światy muzyki łączą góry. Choć nie tylko utworów o górach będziemy mogli wysłuchać na tym koncercie, czego stałym uczestnikom tego wydarzenia zapewne przypominać nie trzeba.

Widzowie uczestniczący w tym wydarzeniu artystycznym są wprowadzani w świat emocjonalnych przeżyć zaproszonych do występu gości stopniowo i z pewnym natężeniem. Na scenie zaprezentuje się znany już bielskiej publiczności wykonawca - Dom o Zielonych Progach. Nie zabraknie też nowych artystów – w sobotni wieczór zagrają w Bielsku Białej po raz pierwszy Żeby nie piekło ,  Zespół Saskia. Tradycją tych koncertów jest to, że na zakończenie wszyscy zaproszeni wykonawcy występują wspólnie i wraz z publicznością odśpiewują najpiękniejsze pieśni ze szlaków.  Cały koncert tak jak w latach poprzednich poprowadzi Bartłomiej Zgorzelski.

Jeżeli więc choć przez chwilę chcecie przypomnieć sobie smak wędrówki na szlaku, piosenek śpiewanych do rana przy ognisku, czy też poczuć się jak w górskim schronisku na ciepłej herbacie, zapraszamy Was na ten koncert! Będzie okazja do wysłuchania nowych mniej znanych piosenek, posłuchania tych które już dawno wpadły nam w ucho, jak i też wreszcie będzie to okazja do spotkania się z artystami, którzy tak jak my przemierzają górskie przestrzenie, a swoje przeżycia obrazują w poezji i w pięknie zapisanych nutach.

Kilka słów o wykonawcy tegorocznego koncertu:

dozp2010DOM O ZIELONYCH PROGACH – zespół, który od kilku lat wyznacza pewien wyrazisty styl w projekcie „W górach jest wszystko co kocham…” Posiada tysiące wiernych słuchaczy w całym kraju, na swoim koncie ma dwie autorski płyty, ponadto wiele kompozycji zespołu znajduje się na projektowych składankach „W górach.” Na dziesięciolecie, które zespół obchodzi w tym roku grupa wydaje nową koncertową płytę pt. „Tatika”. Uczestnikom koncertów W górach jest wszystko co kocham… specjalnie nie trzeba przedstawiać tego zespołu. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Ściana dźwięku i wykonawcza energia wyrywająca z foteli nawet najbardziej leniwych widzów, są znakiem firmowym tego zespołu. Zespół na stałe tworzy obecnie 4 muzyków: Basia Mendyk – wokal, Bartosz „Pelton” Zalewski –bas i wokal, Marcin Skaba – skrzypce i wokal oraz Wojciech Szymański – gitara i wokal oraz  autor większości kompozycji.

saskia2010SASKIA - zespół pochodzący z Tarnowskich Gór, wykonuje utwory autorskie o zabarwieniu poetyckim. Muzycznie jednak daleko odbiegają one od szeroko rozumianego nurtu jakim jest poezja śpiewana, dlatego można w piosenkach zespołu rozpoznać elementy folku czy bluesa. Zespół stał się znany szerszej publiczności w roku 1999, gdy zdobył główne nagrody na dwóch najważniejszych przeglądach piosenki studenckiej w kraju – w marcu jedną z trzech równorzędnych pierwszych nagród na łódzkiej Yapie, a w maju na przeglądzie „Bazuna”. W rok później ponownie wygrał „Yapę”, tym razem samodzielnie zdobywając nagrodę Grand Prix. W 2008 roku, po przerwie w muzyzebyniepieklo2010kowaniu, Saskia wystąpiła jako gość na Yapie 2008, zdobywając uznanie wśród publiczności. Zespół powrócił do regularnego grania proponując akustyczne brzmienie. Obecnie przygotowuje materiał na swoją płytę.

ŻEBY NIE PIEKŁO - młody łódzki zespół. I choć stosunkowo niedawno zaistniał na scenie piosenki poetyckiej,jest już laureatem kilku przeglądów (w tymfestiwalu wrocławskiego, z 2007 roku). Pieśni tej grupy o niejednoznacznej nazwie są pełne życia i energii. W instrumentarium prócz basu czy gitar, pojawia się także trąbka, oddana wiernie metodą „paszczową”. Potrafią zaczarować zarówno swoją melodyką, jak i pełnymi pogody i optymizmu tekstami. Historia grupy sięga roku 1999, jednak dopiero w roku 2006 powstała płyta-demo. Ich piosenki w nagraniach studyjnych można też znaleźć na składance z cyklu „W górach...” cz. VII.

Bilety w cenie 20zł ulgowy i 30zł normalny do nabycia w kasie Teatru Banialuka. Osoby spoza Bielska mogą jak zawsze dokonywać wcześniejszej rezerwacji biletów pisząc na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , w tytule maila proszę wpisać „BILETY BIELSKO”. Nie przyjmujemy już więcej rezerwacji biletowych na koncert w Bielsku Białej, ewentualne wolne bilety można jeszcze nabyć w Kasie Teatru lub przed koncertem.

 

Koncert dofinansowany przez Urząd Miasta w Bielsko-Białej

loga_bb_rzeszow_wiosna2011Miejsce:
Teatr Banialuka
Ulica:
Mickiewicza 20
Miasto:
Bielsko-Biała
Strona www:
http://www.banialuka.pl/