Linki

Znajdziecie tutaj najzupełniej subiektywny wybór linków do innych miejsc w sieci dokonany przez gospodarzy strony. Znajdziecie adresy witryn, które warto odwiedzić; może znajdziecie na nich coś dla siebie. W każdym razie polecamy. Pomijamy w tym wyborze strony współorganizatorów projektu "W Górach...", do których odnośniki znajdują się na podstronie o organizatorach i partnerach projektu. Będziemy starać się na bieżąco dodawać i aktualizować ten zestaw, więc zaglądajcie tutaj często.

 

Strony wykonawców

Agnieszka Biniek – nowa witryna internetowa naszej koleżanki z projektu "W górach..." :)

Apolinary POlek – autorska strona POlka, którego być może niektórzy z Was kojarzą z przeróżnych festiwali studenckich i który także występuje na koncertach „W górach...”. Dużą zaletą strony jest fakt, że często można posłuchać tutaj jeszcze ciepłych nagrań Apolinarego.

Cisza Jak Ta - Strona Kołobrzeskiej Formacji Poezji Śpiewanej.

Dom o Zielonych Progach – jeszcze ciepła witryna zespołu utrzymana w konwencji najnowszej płyty "Jam". Znaleźć tam można wszelkie informacje odnośnie Domu o Zielonych Progach, charakterystykę każdego z jego członków, historię, inspiracje muzyczno-poetyczne, wycinki z gazet, zbiór zdjęć... Czyli wszystko, czego dusza zapragnie :)

ENIGMA Toruń/ Celtic Tree – strona Celtic Tree, nowego wcielenia zespołu Enigma, dobrze znanego z niegdysiejszych koncertów z cyklu "W górach jest wszystko co kocham...".

Browar Żywiec – strona zespołu od lat dobrze znanego w środowisku piosenki turystycznej.

Tomek Jarmużewski – strona autorska autora, kompozytora pogodnych piosenek z górami w tle.

Andrzej Koczewski  strona weterana sceny turystycznej, którego piosenki towarzyszą na szlaku coraz to nowym pokoleniom słuchaczy.

Krążek – strona zespołu, który można także usłyszeć na koncertach „W górach”. Ballady jego lidera, Macieja Służały, to jedne z najpiękniejszych ballad nurtu Krainy Łagodności, warto się z nimi zapoznać. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, na pewno nie pożałujecie.

Robert Marcinkowski – strona autora piosenek goszczących m.in. na płytach z serii "W górach...".

Grupa PELTON – strona zespołu założonego przez Bartka „Peltona” Zalewskiego oraz Tomka Jarmużewskiego.

Siudma Góra – grupa, której przewodzi Zbyszek „Siudmy” Siudy .

SYLWEK SZWEDA i U Pana Boga Za Piecem – najbardziej niespokojny duch artystyczny związany z ruchem "W górach jest wszystko co kocham".

Wolna Grupa Bukowina - oficjalna strona zespołu, którego chyba nikomu nie trzeba specjalnie przedstawiać. Na ich piosenkach “wychował się” chyba każdy miłośnik wędrówki po górach z gitarą i piosenką. Gospodarzem Bukowego Domu (bo taką nazwę nosi ta strona) jest ŁZA. Znajdziecie tam mnóstwo informacji, historii, piosenek. Dobrze jest choć na chwilę tam zagościć.

WUKA (Wiesława Kwinto -Koczan) - strona toruńskiej poetki, której wiersze są inspiracją dla wielu wykonawców.  jej wiersze zaadaptowali do piosenek m. in. Małżeństwo z Rozsądku, Cisza jak Ta, Dom o Zielonych Progach, Siudma Góra...

Zgórmysyny – warszawsko-łódzki zespół, którego muzykę można usłyszeć w różnych częściach Polski, nie tylko w górach.

Żeby Nie Piekło – strona internetowa tego młodego zespołu z Łodzi :)

 

Strony o tematyce poetycko-muzycznej

STREFA PIOSENKI – serwis informacyjny, prowadzony przez "Drożdżówę". Zawiera informacje o płytach z nurtu Krainy Łagodności, a ponadto bazę festiwali piosenki turystycznej w Polsce oraz - co chyba najważniejsze – aktualne informacje o różnych koncertach z kręgu Krainy Łagodności (nazywanych przez gospodarzy strony – piosenką nieobojętną) z całego kraju.

Turystyczna Awantura Muzyczna – nowa witryna " starej pieśni turystycznej" prowadzona
przez starego Zgórmysyna T.J.

Schronisko w Radiu Luz – blog internetowy dotyczący audycji radiowej o tematyce poezji śpiewanej emitowanej co tydzień we wrocławskim Radiu Luz :) Audycję prowadzi Paweł "Potas" Konieczny.

 

Klimatyczne miejsca na mapie

RUSINOWA – klimatyczna strona o klimatycznym miejscu gdzieś w polskich górach. Aż dziw bierze... Może więc warto je odwiedzić, nie tylko wirtualanie

SZAŁASOLOT – strona poświęcona "najpiękniejszemu miejscu na ziemi", jak twierdzą bywalcy – Chatce pod Niemcową w Beskidzie Sądeckim. Stronę wykonał Krzysiek Gumulak, a znajdziecie na niej najnowsze informacje na temat tego, co dzieje się w chatce, galerie zdjęć, dział poezji, a także chat, na którym można na żywo porozmawiać z miłośnikami tego miejsca... oczywiście nie kiedy przebywają w chatce, bo brak tam elektryczności (choć jest telefon). Co ważne – "na Niemcowej" powstała grupa Bez Zobowiązań, gdyż tam się poznali jej członkowie i tam postanowili wspólnie grać i śpiewać.

Kaukazd nazwa mówi sama za siebie! Bogata witryna na temat tego zakątka na skrawku Europy. Witryna jest miejscem godnym polecenia dla wszystkich tych, którzy planują wyprawę w to miejsce :)

 

Prywatne strony naszych znajomych, które chcemy polecić

picasaweb.google.pl/RobertMarcinkowski500 – strona Roberta Marcinkowskiego, na której można obejrzeć zdjęcia z jego podróży niecodziennych.

www.maciejradtke.pl – autorska strona  ze zdjęciami Macieja Radtke,  który w dwóch, trzech słowach potrafi  trafnie i z wyczuciem opisać swoje fotografie. I zdjęcia i ich opisy robią wrażenie na każdym gościu tej strony, przekonajcie się sami, polecamy także na  niej opowieść o podróży z PKP J, ciekawe czy macie podobne doświadczenia...

www.blog.kwark.pl - blog Kasi Nizinkiewicz, założycielki firmy KWARK, która pisze o swojej miłości do gór, projektowania, wędrowania. Kasia to bystry obserwator naszej rzeczywistości - polecamy.

 

Strony audycji radiowych, które można słuchać także w internecie

„W górach” – całkiem nowa audycja poświęcona górom prowadzona przez przewodników SKPB Warszawa – Agnieszkę Siekierkowską i Radka Baranka – jak sama nazwa wskazuje o górach i wszystko co z nimi związane – można tam także usłyszeć jak wieść niesie sporą porcję muzyki ze szlaków... Zresztą posłuchajcie sami, więcej...

"Góry w Łodzi na fali 88,8 MHz", prowadzona przez SKPB Łódź, gospodarzem audycji jest m.in. Bartek Zgorzelski pomysłodawca Śpiewanek Turystycznych w Muszynie. Co wtorek, od 19 do 20 na antenie Radia Żak (Łódź). Na żywo również w Internecie. Więcej...

MIKROKLIMAT – jedna z lepiej merytorycznie przygotowanych audycji z kręgu piosenki poetyckiej i studenckiej w Polsce. Niezłomnie prowadzi ją od kilku lat nasz kolega – redaktor Jerzy Krużel. Ogromna ilość wywaidów i kopalnia zapomnianych nagrań.

 

Strony Festiwali i Przeglądów

przeglad.wgorach.art.pl – jedyne spotkanie, na którym możecie usłyszeć wykonawców znanych Wam z koncertów "W górach..." w całym kraju, ale nie tylko. Także możliwość uczestniczenia w konkursie dla młodych wykonawców. Zapraszamy!

kropka.art.pl – szybko i prężnie rozwijający się festiwal w Głuchołazach, miasteczku położonym przy czeskiej granicy w Górach Opawskich.

www.yapa.art.pl – strona Yapy, ma przede wszystkim charakter bieżącej corocznej informacji o każdej edycji tego przeglądu piosenki turystycznej, można tam znaleźć także archiwalia z kilku ostatnich, warto na nią zaglądać zwłaszcza przed samą YAPĄ.

www.bazuna.art.pl – strona pomorskiego festiwalu piosenki studenckiej, choć sam festiwal troszkę podupadł ostatnio, to strona wróży mu jednak szybki powrót do świetności, czego z całego serca życzymy organizatorom.

www.mojebieszczady.org – strona nowej imprezy w Bieszczadach pod nazwą ROZSYPANIEC. Imprezę tę organizuje stowarzyszenie "Moje Bieszczady." Wśród organizatorów nie brakuje osób, które kiedyś współtworzyły Bieszczadzkei Anioły. Jest to jednak, co trzeba podkreślić, nowa impreza o nieco innym charakterze.

GIEŁDA PIOSENKI TURYSTYCZNEJ w Szklarskiej Porębie – kultowa  impreza!

www.lykend.com.pl – strona „Łykendu” – festiwalu i jednocześnie  arto zajrzeć na stronę Łykendu, na pewno znajdziecie tam coś dla siebie. Odnośnie Łykendowego festiwalu – czas pokaże, czy trafi do panteonu studenckich imprez, czy też ograniczy się do występów klubowych :).

 

Inne strony, które polecamy

www.goryiludzie.pl - nasz portal górski, w którym każdy może napisać artykuł i zaistnieć pośród dużej, turystycznej społeczności.

www.dalmafon.pl

www.e-horyzont.pl

www.ksiegarnia-podroznika.pl

www.kwark.pl

đ