Jesteś tutaj:Poezja»Tomasz Borkowski
czwartek, 29 lipca 2010 13:10

Tomasz Borkowski

Napisał 
Tomasz Borkowski - poeta młodszego pokolenia, inspirujący się twórczością Belona i Harasymowicza, którym dedykował kilka napisanych przez siebie·utworów. Z ich twórczości czerpie także inspiracje, choć wydaje się, że tak naprawdę podąża już od dawna samodzielną drogą. Czytając jego poezje i słuchając piosenek opracowanych do jego tekstów, nie można się oprzeć, że przede wszystkim góry i ludzie są dla niego prawdziwym źródłem inspiracji.
Poeta jeszcze, niestety, bez wydanego oficjalnie autorskiego tomiku wierszy. Trzymamy mocno kciuki za jego poetycki debiut :-)
Zawodowo felietonista i dziennikarz (z wykształcenia prawnik). Przez kilka lat pisywał regularnie do kilku czasopism i gazet. Prywatnie - poszukujący wiecznie wędrowiec górskich i nie tylko górskich szlaków. Szczęściarz, jak mówią przyjaciele. Choć sam nie śpiewa, jest jednym z liderów trójmiejskiego zespołu Na Bani. Jest także autorem tekstów do wielu piosenek, znajdujących się w repertuarze innych wykonawców, m. in.: Domu o Zielonych Progach, Grzegorza Śmiałowskiego czy Siudmej Góry.
Czytany 20985 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 03 lutego 2011 23:47

2 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone (*) są wypełnione.
W treści wiadomości możesz używać podstawowych znaczników HTML.