Jesteś tutaj:Muzyka»Saskia»Saskia

Saskia

Zespół pochodzący z Tarnowskich Gór, wykonuje utwory autorskie o zabarwieniu poetyckim. Muzycznie jednak daleko odbiegają one od szeroko rozumianego nurtu jakim jest poezja śpiewana, dlatego można w piosenkach zespołu rozpoznać elementy folku czy bluesa.

Skład zespołu:
- Patrycja Rusek
- Justyna Bagińska
- Mariusz Nikoniuk
- Tomasz Fojgt
Dyskografia:
- Melancholia stojących przy ścianie (kaseta, 1999)
- Pod Księżycem (CD - oczekujemy narodzin niebawem)

Na początku lat 90-tych poprzedniego wieku powstał w Tarnowskich Górach zespół o dźwięcznej nazwie SASKIA. Inspiracją nazwy był oczywiście utwór z repertuaru BEZ JACKA. Owa grupka ludzi w różnych konstelacjach składowych, skupionych wokół Mariusza Nikoniuka- lidera grupy, potrzebowała przebywać ze sobą muzycznie. Ciekawostką może być, że swego czasu występowali często z siostrami Madej z zespołu Dnieje, a potem DoZP, czego pamiątką są liczne nagrania festiwalowe.  U zarania, skupieni byli wokół ukochanej Chatki na Rogaczu na zboczach góry Rogacz w Beskidzie Małym, gdzie spędzali niemal każdą wolną chwilę. Z czasem wywędrowali także na sceny Bazuny czy Yapy, by w kluczowym bodaj roku zdobyć Grand Prix Yapy ze znaną do dziś piosenką Wędrują Ludzie. Rok później zespół nagrał niewydaną niestety kasetę pt: Melancholia stojących przy ścianie, która jednak z powodzeniem krążyła wśród ludzi przegrywana niejednokrotnie z kasety na kasetę.W 2002 roku zespół zawiesił działalność.


W 2007 roku z tęsknoty do muzykowania, jak i nowej energii zespół wznowił próby by w 2008 roku ponownie pojawić się na Yapie, a potem Bazunie, Przeglądzie we Wrocławiu, Kropce, koncercie "wgórowym" w Bielsku Białej itd... Obecnie zespół z powodzeniem koncertuje. Jesteśmy także u progu upragnionej płyty z naszymi piosenkami.

Po więcej informacji, pamiątkowych plików z muzyką, czy zdjęcia zapraszamy na naszą stronę www.grupasaskia.pl lub profil FB www.facebook.com/grupasaskia  . Ukazują sie tam również aktualności koncertowe. Tam należy wypatrywać informacji o płycie.

Zdjęcie w nagłówku pochodzi z archiwum zespołu.

Czytany 13071 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone (*) są wypełnione.
W treści wiadomości możesz używać podstawowych znaczników HTML.