Apolinary POlek

Apolinary POlek

Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
poniedziałek, 18 czerwca 2012 22:43

Apolinary POlek - koncerty czerwcowo-lipcowe

Witajcie! W ostatnich dniach czerwca znów ruszam w trasę i bardzo serdecznie zapraszam Was na występy i koncerty, w sprytny sposób zaplanowane tak, by omijały dni, w które rozgrywane są mecze trwających piłkarskich mistrzostw świata. :)

Na początku już za niecały tydzień zagram w konkursie 40. Bazuny w Przywidzu. Więcej informacji o festiwalu znaleźć można tutaj.

29 czerwca zagram jak co roku „Pod Jodłą” w Krempnej – zapraszam wszystkich górołazów, którzy będą w okolicach, na koncert i wieczorno-nocne śpiewogranie! A dnia następnego będę miał przyjemność zasiadać w jury, a następnie wystąpić podczas IV Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej FOLUSZ 2012. Więcej informacji o imprezie wkrótce na stronie jasielskiego MDK.

Pierwsze lipcowe dni spędzę w jednym z najbardziej inspirujących miejsc w polskich górach – w bacówce w Jamnej. Wieczorami 2 i 3 lipca zapraszam na koncert oraz wspólne śpiewogranie (jak mawiają w Krakowie) lub też śpiewanki (jak mawiają w Łodzi).

Na koniec trasy – dwa klubowe koncerty w dwóch metropoliach: 6 VII w Krakowie (woj. małopolskie) oraz 7 VII w moim rodzinnym Chełmie (woj. lubelskie, ale dawniej chełmskie), gdzie zagra również zespół Klaus Trzaska Band. Mam wielką nadzieję, że zobaczymy się przynajmniej na jednym z koncertów! Po szczegóły odsyłam na swoją witrynę, która jak zawsze mieści się pod adresem apolinary.pl.

 

poniedziałek, 13 lutego 2012 15:44

Cały kosmos

Cały kosmos to zbiór piosenek powstałych przede wszystkim w 2009 i 2010 roku w drodze, u przyjaciół i w małym domku nad pięknym jeziorem w okolicach Olsztyna. Łączy je zarówno ciepłe, akustyczne brzmienie gitary i harmonijki, jak również tematyka – wszystkie dotyczą ludzi i relacji z ludźmi. „Cały kosmos” opowiada o napotkanych gdzieś po drodze życzliwych bliźnich, o ukochanych najbliższych, o dziewczynach, które śnią się po nocach, o tęsknocie, o bliskości, o stracie, o przebaczeniu, o miłości – tej straceńczej, tej łączącej na całe życie, a także tej najbardziej bezwarunkowej. O samotności, której zawsze musimy stawić czoła i o tym, że jednocześnie nigdy nie jesteśmy sami. 

Słuchając tych utworów będą Państwo mieli okazję zanurzyć się w starych legendach z Warmii i z dalekiej Luizjany, zajrzeć do realno-mitycznej krainy Pana Samochodzika, poobserwować zachód planety Jowisz, przemierzyć drogi i bezdroża jawy i snu, udać się w podróż balonem do krainy dziecięcych marzeń, a wszystko po to, by otworzyć się na całą niesamowitość, całe piękno... cały kosmos.

Album ze składającymi się na program utworami dopiero jest w planach. Poszukuję funduszy i wszelkiego wsparcia.

Koncerty premierowe:

1 lutego - Warszawa, klub praCoVnia
2 marca, 19:00 - Chorzów, Stary Port, Rynek 13
3 marca, 19:00 - Kraków, Kuranty Pub
14 marca - Wrocław, klub Łykend 

Zapraszam!

Więcej informacji: apolinary.pl

sobota, 21 stycznia 2012 14:14

Apolinary POlek w Warszawie

pracovnia2012Art klub praCoVnia i Tomasz Drachal zapraszają na cykl koncertów, poświęconych piosence autorskiej i nie tylko :) Jak zwykle moc subtelnych wrażeń i wyśmienici wykonawcy.

Apolinary POlek, tramp i podróżnik, baj składny, pieśniarz ucieszny i ćwik z resztą. O jego występ zabiegają szamani z nomadycznych grup pastersko-turystycznych o nastawieniu filozoficzno-dyskursywnym. Przytoczę tu jedną z modlitw:

„O Apolinary, który suchą stopą przemierzyłeś Bieszczad oraz gór i nizin szereg, a myśl swą nachmurną wykułeś w piosenek dzwon, o bądź nam, bądź umikrofonowiony i nascennie działaj na nas."

On ci przybywa wówczas potajemnym sposobem, umiejscawia się za pomocą kapelusza, stosując do sławnego aksjomatu Jacka Londona: „tam dom mój, gdzie mój kapelusz" i urządza pośpiewawy i pieśniacje dzikie a ludyczne, rzewne a tkliwe, samopas.

bilet: 10 zł.

Czyżby czasem nie nachodziło nas uczucie? Czyżby myśli nie skręcały, by wpadać na nasze pobocza? Czyżby melodie niesfornie nie gwizdały nam w uszach?

Na pewno nie raz i nie dwa :)

Niekiedy to bywa na tyle intensywne, żeby nie powiedzieć dotkliwe, że ktoś z nas chwyta za ołówek i kartkę, albo instrument, by jakoś tą dziwną chwilę oswoić. Gdy szczęście dopisze powstaje piosenka.

Pomysł zapraszania twórców i odtwórców ciekawej piosenki ma już kilka lat, ale musiał poczekać na lepszy klimat w mej głowie i dokoła niej. Ale oto nastaje czas, kiedy marzenia się spełniają :) Od końcówki września 2011 roku Art Klub praCoVnia zaprasza wraz ze mną na trzecią serię cyklicznej imprezy pt. praCoVnia piOsenKi :)

Tomasz Drachal

To był głos organizatora, a ja jeszcze chciałbym dodać, że w praCoVni oprócz kilku znanych słuchaczom utworów zagram piosenki składające się na nowy program pt. Cały kosmos. Zapraszam serdecznie!

Apolinary

piątek, 05 sierpnia 2011 18:48

Altersong 2011 nadchodzi!

W piątek 26 sierpnia 2011 r., o godz. 19:00 zapraszamy do Dąbrowy k. Mogilna na wieczór pełen znakomitej muzyki, pięknych piosenek i szumu drzew wokół łąki. W długim, trwającym cały wieczór koncercie zagrają:

Graham Crawford – brytyjski singer-songwriter, reżyser, aktor, tłumacz piosenek Edwarda Stachury na język angielski. Zagra w duecie z gitarzystą Edem Wightem;

Marek Gałązka Autorsong Trio – oprócz znanego songwritera i interpretatora piosenek Edwarda Stachury, na scenie pojawi się jego syn, Marcin Gałązka (gitary) oraz Przemek Bartoś (gitara basowa);

Dominik Księski – pałucki pieśniarz obdarzony oryginalną, kojąca barwą głosu, tłumacz piosenek rosyjskich, dziennikarz i wydawca. Na Altersongu zagra własne przekłady piosenek Jurija Kukina – jednego z najznakomitszych bardów rosyjskich. Może da się też namówić na Okudźawę i Wysockiego;

Apolinary POlek – songwriter i tłumacz utworów Leonarda Cohena i Boba Dylana, znany z projektu W górach jest wszystko co kocham, zeszłorocznej edycji Altersongu oraz z wielu innych scen;

Paweł Borzeński – mazurski autor i wykonawca piosenek, rozpędzający się właśnie na autostradzie splendoru i sławy, rok po roku zaskakujący nowymi utworami i interpretacjami.

Impreza odbywa się dzięki stowarzyszeniu Młode Dęby i gościnności ks. Mirosława Kaczmarka. Sfinansowana została z budżetu gminy Dąbrowa.


Altersong Spotkania Songwriterów

- to nowy ruch muzyczny o starych jak świat korzeniach;

- to koncertowy cykl i miejsce spotkań pieśniarzy z publicznością;

- to rock, folk, blues, country, jazz, piosenka;

- to autentyczność i szczerość przekazu.

Najważniejsza dla nas jest autentyczność i osobowość. I przede wszystkim - dobra muzyka!Zapamiętajcie to hasło: Altersong!

Zapraszamy serdecznie,

Mirek Kaczmarek, Marek Gałązka, Apolinary POlek


piątek, 20 maja 2011 13:40

Apolinary POlek w Olsztynie

Jeżeli macie ochotę usłyszeć po latach na żywo Ubraną w trawy połonin, przypomnieć sobie Kołysankę dla Nieznajowej i Dom na przełęczy, a także posłuchać czegoś zupełnie nowego, zapraszam na koncert z cyklu Poetycki Kapeć.

Miejsce: Carpenter Inn, Stare Miasto 3, Olsztyn

Czas: 26 maja, godz. 21:00

Wstęp wolny!

Epitafium dla KaczmarskiegoZapraszamy wszystkich na niezwykły koncert w Olsztynie. Niezwykły z kilku powodów: po pierwsze będzie on hołdem złożonym Jackowi Kaczmarskiemu w siódmą rocznicę śmierci, która wypada w niedzielę, i złożą się na niego wyłącznie (lub prawie) pieśni Mistrza.Drugi powód niezwykłości tego koncertu jest bardziej osobisty. Oto po raz pierwszy od pięciu lat będzie można usłyszeć na nim duet Apolinary POlek i Patrycja Polek. Patrycja znana jest z pewnością niektórym z Was z płyt „W górach jest wszystko co kocham” i koncertów starej krakowskiej formacji Niezwykle Smutna Ryba.

Poetycki Kapeć to cykl koncertów w olsztyńskim Carpenter Inn, organizowany przez tutejszego songwritera i ulicznego muzyka, Łukasza Jędrysa. Gopodarz wieczoru oczywiście również wystąpi.

Zapraszamy!